ТЕЛЕКРИТИКА

Сніцарчук і Содель зранку задіяні у слідчо-процесуальних діях

Архив

Ольга Сніцарчук і Владислав Содель 4 червня з 10-ї ранку перебувають у відділку міліції на вулиці Прорізній у Києві, де беруть участь у різних слідчих процесуальних діях. Про це пані Сніцарчук повідомила «Телекритиці».

 

Спершу вони проходили опізнання, далі плануються ще дві очні ставки. Журналісти по черзі відвідують кабінет слідчого.

 

На 16:00 їх запросили також до прокуратури.

 

Відтак, Ольга Сніцарчук і Владислав Содель, очевидно, не встигнуть на перше засідання парламентської тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів нападу на представників ЗМІ 18 травня, яке розпочинається о 14:30.

 

Нагадаємо, 18 травня, під час мітингу опозиції невідомі у спортивних костюмах до крові побили журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Це відбувалося на очах правоохоронців, які не захищали журналістів, хоча ті зверталися по допомогу. Також представники міліції не скористалися фото і відеоматеріалами, аби оперативно затримати нападників.

 

Кримінальне провадження за фактом нападу було відкрито спочатку за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження), а після акції журналістів - і за 171-ю статтею (перешкоджання журналістській діяльності). Розпочато досудове розслідування. Згодом дії нападника було перекваліфіковано в хуліганство. Триває провадження за за ч. 2 ст. 296 ККУ (хуліганство, вчинене групою осіб) і ч. 1 ст. 171 ККУ (перешкоджання професійній діяльності журналіста).

 

22 травня суд відпустив затриманого мешканця Київщини Вадима Титушка під заставу, хоча міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляв, що міліція домагатиметься арешту підозрюваного.

 

«Телекритика»