ТЕЛЕКРИТИКА

Міліція перевіряє сервер «Цензор.нет» через допис на форумі про суддю, що не дає своєю машиною виїхати з двору

Архив

Представники столичної міліції здійснили спробу отримати доступ до сервера інтернет-видання «Цензор.нет». Про це йдеться у стрічці новини видання.

 

Після публікації повідомлення про це на сайті «Цензор.нет» правоохоронці відмовились від своїх намірів.  

 

«Співробітники МВС прийшли в дата-центр і вимагають, щоб їх пустили в серверну», - йдеться на сайті у повідомленні за 22 березня.

 

Правоохоронці мотивували свої вимоги постановою по Єдиному реєстру досудових розслідувань № 12013110010002834 від 18 березня. Відповідного документу вони не пред'явили.

 

Практично через годину після публікації новини про цю подію на сайті «Цензор.нет» правоохоронці відмовились від своїх намірів. Міліціонери тільки зайшли до серверної і переконалися в наявності сервера, що відповідає ip-адресі, яка зазначена в постанові.

 

У коментарі «Телекритиці», головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов розповів, що заступник начальника київського відділу по боротьбі з кіберзлочинністю Тимофій Ковалишин пояснив їм, чим викликаний інтерес до сервера «Цензор.нет».

 

«Він сказав, що якщо ми не дамо ip-адрес тих, хто написав коментарі в темі "Суддя господарського суду Жанна Олександрівна Бернацька своїм джипом Порше кайєн демонстративно і нагло не дає виїхати нікому з двору. Як боротися з такими виродками?", то вони будуть вимушені знову йти за сервером, щоб викачати з нього інформацію і віддавати експертам на розшифровку. Виявляється, суддя відкрила кримінальну справу, щоб міліція розібралася з тими, кому її машина заважає з двору виїхати!», - обурюється Юрій Бутусов.

 

Слідчий Голосіївського районного управління ГУ МВС України в м. Києві надіслав запит на інформацію, копія якого є у «Телекритики», до «Цензор.нет», в якому просить надати всю наявну інформацію про осіб, які розмістили коментарі під створеною 12 лютого 2013 року користувачем на ім'я В'ячеслав темою: «Суддя господарського суду Жанна Олександрівна Бернацька своїм джипом Порше кайєн демонстративно і нагло не дає виїхати нікому з двору. Як боротися з такими виродками?».

 

Слідчий пояснює свої дії тим, що розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12013110010002834 від 26 березня, розпочатого СВ Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві на підставі ст. 92 та ст. 93 КПК України.

 

«Телекритика» намагається отримати коментар від Голосіївського районного управління ГУ МВС України в м. Києві, що саме є предметом розслідування у цій справі.

 

«Телекритика»