ТЕЛЕКРИТИКА

«Стоп цензурі!» розраховує на допомогу WAN-IFRA в покаранні агресивних охоронців конгресу

Рух просить організаторів конгресу взяти цю справу під свій контроль


Громадський рух «Стоп цензурі!» просить Всесвітню асоціацію видавців газет і новин (WAN-IFRA) допомогти встановити і покарати винних в агресивному поводженні з журналістами під час відкриття Всесвітнього газетного конгресу в Києві 3 вересня.

 

З відповідним листом рух звернувся до президента WAN-IFRA Джейкоба Метью.

 

«Стоп цензурі!» просить WAN-IFRA захистити свободу слова і вимагати від української влади вжити заходів, щоб встановити та покарати винних, а також просить взяти цю справу під свій контроль.

 

Рух висловлює вдячність WAN-IFRA за підтримку свободи слова в Україні, адже однією з цілей проведення Всесвітнього конгресу в Україні є «висловити солідарність з місцевою незалежною пресою, яка щоденно потерпає від великого тиску».

 

Наводимо текст листа повністю:

 

Пану Джейкобу Метью

Президенту

Всесвітньої асоціації видавців газет і новин

Вашингтон Пляц 1, 64287 Дармштадт, Німеччина

 

Шановний п. Джейкоб Метью,

 

Ми, українські журналісти, що об'єднались в рух «Стоп цензурі!», звертаємось до вас з проханням допомогти встановити і покарати винних у агресивному поводженні з журналістами під час відкриття Всесвітнього Газетного Конгресу в Києві 3 вересня. 

 

Офіційно акредитовані на Конгрес WAN-IFRA журналісти зафіксували на відео застосування фізичної сили проти журналістів, щоб перешкодити їм підняти плакати за свободу слова. Зокрема, утисків зазнали Олени Притула, яка  є головним редактором Інтернет-видання «Українська Правда» (www.pravda.com.ua), заснованого Георгієм Гонгадзе, Катерина Горчинська, заступник головного редактору газети Kyiv Post (www.kyivpost.ua), та журналіст телеканалу «5 канал» Олександр Аргат.

 

Існує також відео з визнанням співробітниці Управління державної охорони (УДО) щодо того, що вона вилучила особисті речі (папери) у журналістки інтернет-видання «Телекритика» Тетяни Веремчук (www.telekritika.ua). Крім того, співробітники охорони перешкоджали проходу на Конгрес WAN-IFRA або грубо поводилися під час акції з  членами  руху «Стоп цензурі!» Світланою Заліщук, Вікторією Сюмар, Оксаною Романюк, Оксаною Приходько, невідомі викрали особисті речі журналіста Мустафи Найема.   Протягом всього перебування на Конгресі WAN-IFRA журналістів постійно переслідували та знімали на ручні камери співробітники охорони, а під час мирної акції журналістів взагалі оточили з усіх боків.

 

Посилання на відео:

1.      Cпівробітник УДО вириває плакат у Катерини Горчинської і штовхає Олену Притулу

http://video.telekritika.ua/show/no_comment/1141-video_ohorona_napala_na_olenu_pritulu_pid_chas_vistupu_ianukovicha%21_03.09.2012

http://www.youtube.com/watch?v=HpI8eLX7Ljc&feature=player_embedded

2.      Охоронець вириває плакат у Олександра Аргата

http://www.youtube.com/watch?v=lj6IWCTbo6c&feature=player_embedded 

3.      У Тетяни Веремчук вилучають плакат  

http://video.telekritika.ua/show/no_comment/1142-video_aktivisti_stop_tsenzuri%21_pokrawili_promovu_ianukovicha_reportazh_03.09.2012

 

У той же день, незважаючи на існуючі відео-докази, Управління Державної Охорони виступило з заявою, що акції журналістів на Всесвітньому Газетному Форумі перешкоджали невідомі приватні особи.

 

У зв'язку з цими фактами, ми звертаємось до WAN-IFRA з проханням захистити свободу слова і вимагати від української влади вжити заходів, щоб встановити та покарати винних. Ми також просимо Вас взяти цю справу під свій контроль.

 

Ми вдячні WAN-IFRA за підтримку свободи слова в Україні, адже однією з цілей проведення Всесвітнього Конгресу в Україні є «висловити солідарність з місцевою незалежною пресою, яка щоденно потерпає від великого тиску».

 

З повагою,

Журналістський рух «Стоп цензурі!»

4 вересня 2012 р., Київ

 

 

Довідка. Громадський рух «Стоп цензурі!»

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

 

Це  ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням http://www.telekritika.ua/news/2010-05-22/53128

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»