ТЕЛЕКРИТИКА

Мустафа Найєм попросив Комітет свободи слова розібратися з джинсою

І дати роз’яснення, що є прихованою зйомкою і чи можна журналістам знімати в супермаркетах


Журналіст і ведучий Мустафа Найєм під час чергового засідання Комітету з питань свободи слова та інформації 14 березня звернувся до народних депутатів з проханням відреагувати на величезну кількість замовних матеріалів у ЗМІ.

 

Від імені руху «Стоп цензурі!» пан Найєм озвучив заяву, в якій члени руху вимагають від Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації офіційно звернутися до керівництва телеканалів та друкованих ЗМІ з вимогою чітко позначати для глядачів та читачів рекламні матеріали. «Це стосується не лише рекламних блоків, а й усіх програмних та міжпрограмних продуктів. Такі матеріали повинні маркуватись відповідними вказівками, що мають очевидний характер», - зазначив пан Найєм. Він додав, що ці позначки мають бути такими, щоб читачі або глядачі відразу розуміли, що мають справу з рекламним матеріалом.

 

Окрім того рух «Стоп цензурі!» просить офіційно звернутись до керівництва телеканалів та друкованих ЗМІ з проханням оприлюднити перелік всіх комерційних продуктів, а також розцінки на їх розміщення. «Ми є свідками того, що на багатьох каналах з'являються якісь матеріали, синхрони, інтерв'ю, а потім дізнаємось, що це було на комерційних засадах, але глядач про це не знав. Також ми знаємо, що в багатьох журналах з'являються інтерв'ю, які потім з'являються на білбордах, але читач не знає, що це матеріал, який замовляв рекламний відділ. Ми вважаємо, що обов'язок усіх ЗМІ дотримуватися законодавства про рекламу й інформацію», - сказав пан Найєм, пообіцявши передати текст заяви руху членам Комітету.

 

Також Мустафа нагадав комітету про побиття журналістів у донецькому супермаркеті. Він попросив дати роз'яснення журналістам і керівникам комерційних структур, чи мають право медійники здійснювати такі зйомки і їх оприлюднювати. Крім того, за словами пана Найєма, потребує роз'яснення комітету заява представника СБУ, чи має право журналіст знімати прихованою камерою і що є, власне, прихованою зйомкою.

 

Члени комітету підтримали пропозицію голови Юрія Стеця про те, щоб детально розглянути питання про зйомки в супермаркетах і приховані зйомки на засіданні 11 квітня. А щодо заяви руху «Стоп цензурі!» депутати дадуть відповідь після того, коли детально ознайомляться з її текстом.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»