ТЕЛЕКРИТИКА

Дніпропетровська ОДТРК просить інші ЗМІ підтримати її у боротьбі з губернатором

В облдержадміністрації впевнені, що причина – у фінансових перевірках.


Творчий колектив Дніпропетровської ОДТРК просить інші ЗМІ підтримати компанію у протистоянні тиску, якого вона начебто зазнає з боку голови облдержадміністрації Віктора Бондаря та інших чиновників ОДА. Про це йдеться у відкритому листі, який надійшов на адресу «Телекритики».

 
Згідно з їхнім листом, губернатор особистота інші чиновники «постійно втручалися в роботу телерадіокомпанії, намагалися вичитувати тексти матеріалів, давали накази, з ким їздити на зйомки та як це потім висвітлювати». Колектив Дніпропетровської ОДТРК просить допомоги в «захисті свободи слова».
 
«ТК» вже повідомляла про конфлікт між Дніпропетровськими ОДТРК і ОДА. Генеральний директор телекомпанії Вікторія Шилова зазначила, що колектив воює вже восьмий тиждень, зокрема триває телемарафон, на якому обговорюється ситуація, що склалася.
 
«Тиск почався близько трьох місяців тому, але він наростав поступово, – сказала Вікторія Шилова. – Губернатор Віктор Бондар і його прес-служба на чолі з Аллою Шоріною почали вимагати тексти новин, вказувати нам, що давати в ефір, а що ні». Вона переконана, що тиск чиниться через те, що ТРК дала низку критичних сюжетів про кілька бізнесових груп, із якими, за її словами, губернатор товаришує, а саме групою «Приват» і групою пана Єрмолаєва.
 
Начальник управляння преси та інформації облдержадміністрації Алла Шоріна заперечила всі звинувачення. Вона зазначила, що конфлікт почався через фінансові перевірки ОДТРК. «Я сама работала журналистом в Интерфаксе и знаю, что такое свобода слова. Сейчас в эфире меня обвиняют в давлении журналист, с которым я в прошлом году общалась только раз, и то потому, что он к нам позвонил. Все протесты начались после того, как телекомпанию (как бюджетную организацию) начало проверять управление по борьбе с экономическими преступлениями», – сказала Алла Шоріна.
 
Третього березня під стінами Дніпропетровської ОДА пройшла акція протесту громадськості проти тиску на телебачення і свободу слова. «Громадськість має на це право», – зауважила начальник управляння преси та інформації облдержадміністрації.
 
Нижче наводимо текст листа повністю.
 
«Телекритика»
 
Творчий колектив Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії звертається до колег – представників мас-медіа України з проханням підтримати та захистити від тиску з боку чиновників. Протягом останніх місяців прес – служба голови Дніпропетровської облдержадміністрації Чиновники забороняли показувати діяльність приватних фінансово-промислових груп та їхніх очільників, не дозволяючи запрошувати для участі в проектах компанії небажаних громадських та політичних діячів. Проводилася вся можлива робота по запровадженню цензури на єдиному в області не заангажованому державному телеканалі. Коли наша директорка Вікторія Шилова в черговий раз відмовилася виконувати вказівки пана Бондаря і виступила з заявою про утиски свободи слова, до нас завітали представники УБЕЗу, які, не маючи на той час жодних підстав, опечатали наші складські приміщення. Потім з’ясувалося, вони виконували усне розпорядження пана Бондаря, який призначив перевірку використання бюджетних коштів.
 
Ми готові переживати візити будь-яких контролюючих органів, тим більше, що тільки за минулий рік на телерадіокомпанії було 12 перевірок. Але зараз мова йде не про звичайні перевірки, а про намагання залякати колектив та примусити нас замовчати. Терпець увірвався. Ми впевнено заявляємо, що такого тиску телерадіокомпанія не відчувала при жодному з губернаторів. Ми розуміємо, що нас будуть перевіряти доки не знайдуть хоча б що-небудь і не відсторонять від обов’язків нашого директора В. Шилову, яка і стала каменем спотикання, через те, що створила всі умови для свободи слова і об’єктивного висвітлення подій в нашому ефірі. Ми впевнені, що у разі відсторонення її від обов’язків і призначення нового керівництва доведеться повернутися до часів цензури. Ми завжди виступали проти «темників», тиску зі сторони контролюючих та правоохоронних органів. Ми намагалися зробити ефір нашої ТРК об’єктивним і доступним для всіх пересічних українців, громадських організацій та політичних партій. Ми звертаємося до всіх Вас і просимо проявити корпоративну журналістську солідарність, сказати рішуче ні органам влади, які хочуть зробити ЗМІ ручними. Нас продовжують називати четвертою владою, нехтуючи сам принцип незалежності ЗМІ і насправді намагаються або купити нас, або залякати, або закрити нам роти. Давайте разом змусимо владу поважно ставитися до ЗМІ. Допоможіть нам, і самим собі, захисти свободу слова.
 

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»