ТЕЛЕКРИТИКА

Міністр оборони України подав позов на журналістку «Нового региона» і вимагає арешту її майна (ОНОВЛЕНО)

Міністр оборони України Павло Лебедєв подав позов до Ленінського районного суду міста Севастополя проти оглядача російського інформаційного агентства «Новый регион» Яніни Васьковської.  Високопосадовець вимагає 10 тис. доларів за публікацію недостовірної, на його погляд,  інформації, що завдала моральної шкоди, принизила честь, гідність та ділову репутацію позивача. Про це повідомляє інформагентство «Новый регион» та агентство «Українські новини» з посиланням на Яніну Васьковську.

 

За словами журналістки, підставою для звернення до суду стала публікація її матеріалу про купівлю рентгенівського апарату для севастопольської лікарні №9 «Фондом соціально-економічного розвитку Севастополя», який нібито належить Павлу Лебедєву. Інформація була опублікована з посиланням на прес-службу Фонду.

 

Пізніше «Новий регіон» на своєму інтернет-сайті опублікував матеріал, в якому звинуватив Лебедєва у привласненні собі заслуги в придбанні обладнання для лікарні, яке, на думку «Нового регіону», було придбане на кошти державного бюджету в результаті тендеру в 2012 році.

 

В січні 2013 року керуюча Фондом Алла Щербакова спростувала відомості «Нового регіону» про те, що Фонд напередодні виборів Верховної Ради повідомляв про оплату за медобладнання. Після цього Павло Лебедєв подав позов проти Яніни Васьковської.

 

На першому засіданні Ленінського районного суду м.Севастополя 22 лютого юрист Лебедєва  Ігор Коптєв вимагав не лише компенсації у 10 тис. доларів,  але й клопотав про обмеження свободи пересування Васьковської, що суперечить Коституції, та про запит до БТІ, щоб мати можливість заарештувати нерухоме майно журналістки.

 

Яніна Васьковська на своїй сторінці в Facebook назвала позов очільника оборонного відомства «акцією залякування».

 

«Хочу зробити уточнення з приводу позову до мене міністра оборони України Павла Лебедєва. Рядки, на які він образився, я не писала. Як це часто буває в агентствах, текст створюється колективно. Чому Лебедєв не став пред'являти позов «Новому регіону»? Сьогодні по реакції колег стало очевидно - це акція залякування. Міністр хоче показати, що кожен з журналістів може особисто опинитися під ударом. І не важливо, що я не злякалася потуг адвоката обмежити мою свободу пересування та загроз заарештувати майно. Інші злякалися - за себе. Сигнал отриманий», - написала журналістка у Facebook.

 

Директор РІА «Новый регион» Олександр Щетінін впевнений, що Павло Лебедєв не зможе залякати інформагентство. 

 

«Лебедєв дуже сильно пошкодує. Цей "горе-вояка" вирішив воювати з російськими ЗМІ? Отримає по заслугах! Напередодні я вже оприлюднив інформацію про його спроби розпродати і роздати за безцінь майно військового відомства України. А також про спроби підкупу російських журналістів у Севастополі, здійнених українським міністром. Ця інформація буде доведена до всіх вищих українських інстанцій. І в Москві, у відомстві його колеги - Сергія Шойгу, вже знають, з яким "блакитним злодюжкою" довелося зустрічатися днями в Севастополі російському міністрові оборони. Ми вважаємо, що Лебедєв - просто копія з екс-міністра оборони РФ Анатолія Сердюкова. І ми це доведемо», - сказав керівник агентства.  

 

Наступне судове засідання за позовом Лебедєва проти журналіста «Нового региона» відбудеться в Ленінському районному суді Севастополя 4 березня 2013 року о 14.00. Справу розглядає суддя Костянтин Кукурекін.

 

На минулих виборах  до Верховної Ради кандидат від Партії регіонів Павло Лебедєв став переможцем в одномандатному мажоритарному окрузі № 224 м. Севастополя.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц