ТЕЛЕКРИТИКА

Журналісти оцінили свободу слова на парламентських виборах на 4,3 за 10-бальною шкалою

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 21 по 30 листопада 2012 року провів опитування журналістів  «ЗМІ на виборах-2012: оцінки журналістів». Журналісти оцінили стан свободи слова на 4,3 бала за 10-бальною шкалою.  Усього було опитано 50 журналістів: 27 - з Києва, 23 - з усіх регіонів України. Про це повідомляє сам фонд.

 

На думку більшості опитаних журналістів,  на парламентських виборах 2012 року частина результатів була підтасована. Діяльність ЗМІ під час виборчої кампанії журналісти переважно оцінили як 50:50 (тобто як позитивно, так і негативно).

 

Серед основних негативів діяльності ЗМІ під час виборів було названо: велику кількість джинси та незбалансованість новин на телеканалах, невелику кількість об'єктивних аналітичних матеріалів та нерівномірний доступ до основних ЗМІ з боку влади та опозиції.

 

Серед основних позитивів діяльності ЗМІ під час виборів було названо: дотримання певного балансу поглядів та принципова позиція окремих журналістів та телеканалів.

 

Найгіршими у висвітленні виборчої кампанії ЗМІ, на думку опитаних, стали Перший національний телеканал, телеканал «Інтер» та газета «Комсомольская правда в Украине». А найкращими були названі Інтернет-видання «Українська правда», телеканали ТВі та 5 канал.

 

Близько половини журналістів відчували на собі тиск і прояви цензури під час виборчої кампанії. Третина опитаних не практикувала розміщення замовних матеріалів під час виборчої кампанії, а інші вказали, що це було або іноді, або постійно.

 

На думку журналістів,  найбільше заважає свободи слова та преси в Україні позиція власників ЗМІ та позиція влади. Важливими перепонами також є збитковість ЗМІ та неспроможність журналістів відстоювати свої професійні інтереси та роботу за стандартами журналістики.

 

Опитані журналісти вважають, що для покращення ситуації зі свободою  слова в Україні потрібно «змінити владу», а також  фінансову залежність ЗМІ.  

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана