ТЕЛЕКРИТИКА

Черкаський інтернет-ресурс «Прочерк.інфо» атакували хакери

Редакція пов’язує атаки на інтернет-видання із публікацією новин про критику чиновників


З вечора п'ятниці 23 листопада і до сьогоднішнього дня черкаське інтернет-видання «Прочерк.інфо» піддається безперервним DDoS-атакам. На разі сайт не працює, при завантаженні виникає напис 504 Gateway Time-out.

 

Як повідомив «Телекритиці» керівник проекту «Прочерк.інфо», голова  Черкаської обласної організації і перший заступник голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, «за інформацією фахівців, проблеми сайту виникли через зовнішнє втручання - генерацію великої кількості запитів із метою зробити сайт недоступним для користувачів. Активність DDoS-атак не зменшується уже протягом трьох діб».  

 

Інтернет-видання було атаковане одразу після публікації кількох новин з Черкаської обласної колегії за підсумками соціально-економічного розвитку регіону за 9 місяців поточного року. На засіданні, зокрема, голова обласної держадміністрації піддавав нищівній критиці багатьох чиновників. Одному з них губернатор іронічно порекомендував швидше одужувати. Публікація на сайті (разом з відео) новини «Тулуб попросив від його імені передати хворому чиновнику яблучка і мандаринки» встигла зібрати 51725 переглядів. Після цього сайт зазнав DDoS-атак і став недоступний для користувачів. Відео наразі можна подивитись на YouTube.

 

Редація «Прочерк.Інфо» не пов'язує атаки на сайт із якимись конкретними особами. Але, на думку журналістів, у цьому зацікавлені ті, хто має на меті перешкодити праці незалежного інтернет-видання. Це вже другий прецедент, коли черкаські інтернет-ресурси піддаються DDoS-атакам. Так, у вересні-жовтні через подібну проблему два тижні не працював черкаський сайт «Провінція».

 

«Ми не перші, у кого виникли проблеми протягом останніх місяців, - сказав «Телекритиці» керівник «Процерк.Інфо» Сергій Томіленко, - варто згадати видання «Провінція», «Вечірня Умань» та «Вечірні Черкаси», на які у той чи інший спосіб здійснюється тиск. Тобто проблеми виникають у тих видань, які не пов'язані із державною адміністрацією».

 

Наразі редакція сайту «Прочерк.інфо» працює спільно з фірмою-постачальником послуг хостингу. Придбано додаткові послуги з програмного захисту сайту від DDoS-атак. Відповідне програмне забезпечення вже працює, однак відновлення нормального функціонування сайту поки що не відбулось. Редакція прогнозує, що певні перебої з доступом до сайту можуть виникати протягом найближчих кількох днів.

 

DDoS-атака - це напад на комп'ютерну систему з наміром зробити комп'ютерні ресурси недоступними до користувачів. Одним із найпоширеніших методів нападу є насичення атакованого комп'ютера або мережевого устаткування великою кількістю зовнішніх запитів. Таким чином атаковане устаткування не може відповісти користувачам, або відповідає настільки повільно, що стає фактично недоступним.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер