ТЕЛЕКРИТИКА

Редактори УНІАН: нічого не змінилося, а конфлікт хочуть «зам’яти»

Журналісти називають розслідування адміністрації та кадрові зміни у агентстві спробою формально зам'яти конфлікт


Шестеро редакторів УНІАН заявляють про те, що кадрові зміни у агентстві та заява адміністрації про внутрішнє службове розслідування є  спробою формально зам'яти конфлікт, допоки вщухне публічна увага. Про це йдеться у заяві старшого редактора сайту УНІАН Любові Жаловаги, редакторів сайту Валентини Романенко, Наталії Овдієнко, Романа Романюка, Олександра Волинського та більд-редактора Наталії Негрей.

 

«У цих рішеннях адміністрації немає головного: визнання фактів цензури, а відтак і гарантій, що їх не буде далі. «Кадрові зміни» полягають у тому, що до керівника, який опинився в центрі конфлікту, додали ще двох, тож на шістьох редакторів сайту тепер п'ять керівників, - йдеться у заяві. - Дії начальника департаменту веб-проектів обіцяно розслідувати. Але ж він був лише посередником у передачі розпоряджень, натомість розслідувати його дії будуть саме ті, хто ці вказівки йому давав».

 

Редактори УНІАНу дякують колегам за підтримку і наголошують: «Ваша підтримка нам ще потрібна, бо насправді нічого не змінилося».

 

Генеральний директор агентства Вадим Осадчий відмовився прокоментувати заяву редакторів.

 

Як вже повідомляла «Телекритика», 21 листопада  адміністрація інформаційної агенції УНІАН вирішила провести внутрішнє службове розслідування за фактом перевищення керівником департаменту інтернет-проектів, головним редактором сайту УНІАН Миколою Кондратенком службових повноважень у частині погроз накладання стягнень, не передбачених трудовим законодавством України. Замість пана Кондратенка виконувачем обов'язків головного редактора сайту УНІАН призначено Мар'яну Олійник.

 

Нагадаємо, 26 жовтня п'ятеро редакторів сайту УНІАН заявили про цензуру з боку генерального директора Вадима Осадчого. Приводом до цього стало те, що гендиректор на підставі службової записки керівника інтернет-проектів Миколи Кондратенка оштрафував двох редакторів сайту на 200 гривень кожного за оприлюнення на сайті новини під заголовком «На Банковій - пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою». Штрафам, за словами співробітників, передувало розпорядження зняти новину з сайту.

 

Генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий, коментуючи ситуацію, сказав, що «деякі співробітники компанії сприйняли спробу зробити інформаційні продукти УНІАН нейтральними і позаконтекстними як цензуру або практику утисків свободи слова, не усвідомлюючи різницю між об'єктивністю і суб'єктивністю».

 

27 жовтня із заявою на захист редакторів сайту УНІАН виступила Незалежна медіа-профспілка, 29 жовтня - журналістський рух «Стоп цензурі!».

 

31 жовтня шестеро редакторів сайту УНІАН оприлюднили відкритий лист до Вадима Осадчого, у якому навели факти цензури з боку керівництва, зокрема Миколи Кондратенка.

 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц