ТЕЛЕКРИТИКА

МВС виступає за скасування редакційних посвідчень журналістів

Правоохоронці вважають, що багато проблем у спілкуванні з представниками медіа виникають через фальшиві журналістські посвідчення


Натомість МВС України підтримує ідею створення єдиної національної прес-карти. Про це повідомив заступник керівника прес-служби МВС Сергій Бурлаков під час круглого столу «Сприяння вдосконаленню практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ», який проходив в рамках програми «Відкрита розмова».

 

«Міністерство внутрішніх справ однозначно підтримує ідею введення єдиних прес-карт, оскільки це суттєво полегшить процес ідентифікації журналістів і миттєво зніме безліч проблемних моментів, які зараз існують».

 

За його словами, без скасування журналістських посвідчень, які видаються редакціями ЗМІ, немає сенсу додатково вводити єдину прес-карту. Адже наразі однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються правоохоронці, є або видача редакційних посвідчень людям, які журналістами насправді не працюють, або ж видача посвідчень від неіснуючих чи незареєстрованих видань. На місці події, коли людина пред'являє таке посвідчення, у правоохоронців не завжди є можливість і час, аби його перевірити.

 

«Єдина прес-карта має вирішити насамперед цю проблему. Звісно, постає питання критеріїв, за якими ця карта має видаватися. Особисто мені  подобається французька модель - там прес-карту отримують співробітники офіційно зареєстрованих ЗМІ і ті, кому журналістська діяльність приносить понад 50% основних доходів», - додав пан Бурлаков.

 

Він зауважив, що для того, аби система запрацювала, окрім введення самих прес-карт необхідно внести відповідні зміни до законодавства. Зокрема, прирівняти інтернет-видання до засобів масової інформації, скасувати редакційні посвідчення, внести норми щодо єдиної прес-карти, умов її видачі.

 

В той же час, Вікторія Сюмар, виконавчий директор ІМІ, вважає, що зміни слід впроваджувати поступово і на перших етапах введення єдиної прес-карти мають діяти й редакційні посвідчення.

 

Нагадаємо, що над впровадженням єдиної національної прес-карти наразі працюють НСЖУ та НМПУ.

 

Як писала «Телекритика», що протягом листопада-грудня медіексперти проведуть у п'яти містах України спільні для журналістів і правоохоронців тренінги «Сприяння вдосконаленню практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками ЗМІ». Заходи відбудуться 22 листопада у Донецьку, 29-го - в Одесі, 6 грудня в Хмельницькому, 13-го - у Львові.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер