ТЕЛЕКРИТИКА

Перший канал на межі банкрутства через «японський кредит» - профспілка НТКУ (ДОПОВНЕНО)

Зробити Перший національний банкрутом начебто планує Мінфін


Профспілка Національної телекомпанії України заявляє про те, що НТКУ опинилася на межі банкрутства, через яке трудовий колектив може втратити роботу. Про це йдеться у зверненні профспілки, яке отримала «Телекритика».

 

Як стало відомо профспілці, Міністерство фінансів подало  позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу сплати 25 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на погашення кредиту, наданого НТКУ ще 1996 році з державного бюджету в межах співпраці України і Японії.

 

На думку профспілок, саме через це керівництво НТКУ відмовилось від святкування Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку. Співпробітники Першого національного просять українські ЗМІ звернути увагу на ситуацію на телеканалі.

 

Як розказав «Телекритиці» у 2003 році тодішній президент НТКУ Олександр Савенко, японський кредит  був взятий  у 1996 році на суму 13, 5 мільйонів доларів. За інформацією «Телекритики», цей кредит виділявся на закупівлю технічного обладнання, яке зараз є вже застарілим.

 

У коментарі «Телекритиці» генеральний директор телекомпанії Єгор Бенкендорф зазначив, що це питання буде виріше найближчим часом. За його словами, відповідно до домовленостей  частину  так званого «японського кредиту» мала сплатити НТКУ за рахунок власних коштів, а частину - Міністерство фінансів в рамках фінансування державних телерадіокомпаній.

 

«Серед безлічі інших боргів, що дісталися в спадок від моїх попередників, знаходилася і частина кредиту, яка повинна була погашатися за рахунок коштів НТКУ, але протягом усього мого керівництва компанією ми планомірно знаходили кошти для погашення своєї частини кредиту і до кінця 2012 року плануємо погасити її повністю», - запевнив він.

 

Однак, за словами Єгора Бенкендорфа виникли непорозуміння з іншою частиною згаданого кредиту, який мала відшкодувати держава: «Формально схема погашення повинна була б виглядати наступним чином: Мінфін виділяє НТКУ необхідну суму з державного бюджету і вказує, на що саме повинні піти ці кошти, а НТКУ після фактичного отримання цієї суми повертає її назад в державний бюджет. Така схема повернення була спочатку визначена у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України. Замість цього, в результаті непорозуміння, держава через суд фактично повісила другу частину кредиту знову ж на НТКУ, додала до цієї суми пеню і вимагає повернення цих коштів вже найближчим часом».

 

Сума, яка може бути стягнена з НТКУ, за його словами, перевищує 23 мільйони гривень. Виділити таку суму,  як каже Єгор Бенкендорф, у НТКУ немає змоги : «А примусові заходи щодо її стягнення попросту зупинять роботу телекомпанії. Враховуючи, що протягом всіх останніх років ми зустрічали постійну підтримку уряду і Мінфіну зокрема, які допомагали нам у вирішенні практично всіх питань, пов'язаних з діяльністю НТКУ, ми сподіваємося, що дана проблема також вирішиться з максимальним урахуванням наших можливостей».

 

«Телекритика» намагається зв'язатись з прес-службою Кабінету міністрів України.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц