ТЕЛЕКРИТИКА

Журналіст заявляє, що його побили на мітингу опозиції біля ЦВК (ВІДЕО)

Журналіст та громадський активіст Віталій Манько заявив про те, що невідомий під час мітингу об’єднаної опозиції біля ЦВК в Києві 12 листопада побив його та кинув його мобільний телефон у фонтан. Про це він розказав у коментарі «Телекритиці»


Віталій Манько стверджує, що  під час мітингу біля ЦВК підійшов до кордонів охоронців, показав посвідчення загальнополітичної газети «Взаємодопомога» і запитав, де він може пройти як представник преси. Його скерували до відповідного кордону, через який проходили журналісти й політики.

 

«Я підійшов і спершу не помітив, що посвідчення я показав своєму побратиму по барикадах (ми разом були  у наметовому містечку та у Печерському суді) Григорію Ляховичу (громадський діяч - ТК). Він мені повідомив, що він має наказ не впускати пресу. Однак там вільно ходили і журналісти, і громадські активісти, які не мали стосунку до мітингу. Вони почали мене відштовхувати, а потім підійшов здоровий бугай і штовхнув так, що я відлетів десь на два метри. Після цього я обійшов кордони і Ірма Крат (головний редактор газети «Свобода слова» - ТК) мене провела у середину», - розказує пан Манько. Увесь інцидент він знімав на відео з телефону.

 

 

 

Після цього він звернувся до Арсенія Яценюка з проханням знайти винних: «Ми попросив навести порядок і ставитись нормально до преси, він виділив охоронця, який пішов з нами шукати того, хто мене побив, ми показали їм відео. І вже по завершенню мітингу, той хто бив мене на вході, з усієї сили вдарив по руці, коли я знімав відео, і телефон полетів метрів за п'ять у фонтан».

 

Також Віталій Манько звернув увагу на те, що пошкоджений телефон він позичив для зйомки в редакції, і тепер має повернути новий. Його вартість він оцінює у 7 тисяч гривень. Однак йому вдалось узяти з телефону відео інциденту, яке він надав «Телекритиці».

 

Пан Манько стверджує, що спершу не хотів звертатись до міліції, щоб не давати приводів представникам влади виступати проти опозиції. Однак наразі він планує подати заяву до правоохоронних органів: «Сьогодні я звернувся до Сергія Пашинського (депутат від Об'єднаної опозиції «Батьківщини» - ТК). Але з опозиції ніхто не приніс вибачення, а Яценюк та Пашинський  мене звинуватили у провокації, тому я  вирішив написати заяву у міліцію щодо перешкоджання журналістській діяльності».  Віталій Манько додає, що він знімає відео для різних видань: зокрема, надавав свої матеріали телеканалу ТВі та міжнародним спостерігачам.

 

 

На жаль, досі не ідентифікований охоронец, який вибив телефон Манька під час зйомок. Це його зображення, надане журналістом.

 

Сергій Пашинській у коментарі «Телекритиці» розказав, що саме він відповідав за мітинг опозиції, який учора завершився. За його словами  під час мітингу та по його завершенню до нього ніхто не звертався щодо згаданого інциденту. «Сьогодні о 13-14 годині мені подзвонив невідомий хлопець, представився журналістом, сказав що його побили за моїм дорученням. Що тут коментувати? Я такого доручення не давав. Він казав, що не хоче звертатись у міліцію і питав, хто це зробив. Давайте тоді я звернусь у міліцію! Я, чесно кажучи, не розумію, що відбувається», - сказав він.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Руслана в ударе, Вакарчук в вышиванке, Катя Chilly в трансе: как презентовали книгу ТСН

Дуся

Евровидение-2018: Португалия определилась с местом проведения конкурса