ТЕЛЕКРИТИКА

Наливайко дізнався, що після виборів буде друга спроба ухвалити закон про наклеп

Голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко отримав інформацію про те, що після виборів парламент зробить другу спробу ухвалити так званий закон про наклеп. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

«Ми отримали інформацію, що після виборів старий склад Верховної Ради зробить другу спробу проголосувати зміни до Кримінального Кодексу, так звані поправки депутата Журавського про наклеп», - заявив Олег Наливайко під час засідання секретаріату Житомирської обласної організації Спілки журналістів.

 

«Ми вже розпочали консультації з громадськістю, медіаюристами, колегами. Зауважу, що тепер в нас є багато союзників , які відкрито виступили проти цього закону. Один з них - президент Янукович. Тому, в першу чергу, саме до нього, як гаранта свободи слова, ми і будемо апелювати, якщо яструби з парламентської більшості спробують ще раз заставити нас мовчати», - заявив голова НСЖУ.

 

Під час перебування на Житомирщині Олег Наливайко обговорив з головою облдержадміністрації Сергієм Рижуком і головою облради Йосипом Запаловським хід виборчих перегонів, ознайомив з новими проектами НСЖУ з популяризації інвестиційних можливостей області в Європі. Голова НСЖУ дав інтерв'ю обласному державному телебаченню і газеті «Житомирщина».

 

Як писала «Телекритика», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект народного депутата Віталія Журавського «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини», який встановлював кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Наклеп пропонувалося карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

2 жовтня після масового спротиву журналістської спільноти Верховна Рада скасувала власне рішення про прийняття в першому читанні законопроекту про наклеп.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»