ТЕЛЕКРИТИКА

Прокуратура вже стала проти порушення кримінальної справи за напад на Мустафу Найєма

Архив

За відсутністю ознак складу злочину


Прокуратура міста Києва не бачить підстав для скасування рішення міліції про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом нападу 30 липня на журналіста Мустафу Найєма. Про це йдеться у відповіді прокуратури на депутатське звернення Юрія Стеця з приводу відмови в порушенні кримінальної справи.

 

«Встановлено, що за результатами дослідчої перевірки Дніпровським РУ ГУ МВС України в м. Києві 27 вересня 2012 року прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, у зв'язку з відсутністю ознак злочину, передбаченого ст. 296 ККУ. З вказаним рішенням прокуратура міста Києва погодилася, підстав для його скасування на даний час не вбачається», - пише прокурор міста Києва Анатолій Мельник.

 

Нагадаємо, інцидент з Мустафою Найємом стався 30 липня поблизу Міжнародного виставкового центру, де проходив з'їзд Партії регіонів. Охорона одного з делегатів з'їзду Партії регіонів відштовхувала журналіста, вибила в нього з рук телефон і видалила з нього зняте відео. Мустафа Найєм написав заяву в міліцію з приводу вчинених щодо нього порушень. Дніпровське райуправління міліції відмовило в порушенні кримінальної справи.

 

Прокуратура скасувала постанову міліції про відмову в порушенні кримінальної справи» і зобов'язала міліцію провести повторну перевірку заяви пана Найєма. Міліція провела перевірку і не знайшла достатніх підстав для відкриття кримінальної справи.

 

На засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації Мустафа Найєм зазначав: «У своїй заяві я вказував, що народний депутат Віталій Хомутиннік знає людину, яка вчинила ці дії. Ця людина дзвонила мені з телефону пана Хомутинніка. Але правоохоронні органи не допитали пана Хомутинніка по суті. Також я вказав номери автомобілів, які були в цьому конфлікті, одна з них належить пану Калетнику (Миколі Миколайовичу. - ТК). У відповіді міліції вказано, що опитати з цього приводу пана Калетника було неможливо, оскільки за останнім місцем реєстрації він на даний час не проживає. І знайти його неможливо».

 

«Телекритика»