ТЕЛЕКРИТИКА

Прокуратура повернула міліції справу про інцидент на газетному конгресі на додаткову перевірку

І стверджує, що контролює хід перевірки


Прокуратура Києва скасувала постанову Печерського районного управління міліції про відмову в порушенні кримінальної справи щодо інциденту між журналістами та охоронцем 3 вересня під час відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів. Про це «Телекритиці» повідомила прес-секретар прокурора міста Києва Мирослава Мушка.

 

За її словами, прокуратура Печерського району Києва вже скерувала матеріали справи до міліції для проведення додаткової дослідчої перевірки. Пані Мушка додала, що хід перевірки контролюється прокуратурою району.

 

Начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС Києва Ігор Михалко у коментарі «Телекритиці» зазначив, що наразі міліція проводить перевірку та дорозслідування цього інциденту, за результатами яких буде прийняте рішення про порушення чи відмову в порушенні кримінальної справи. Про хід розслідування, а також про те, чи є підозрюваний у справі, пан Михалко не повідомляє, посилаючись на таємницю слідства.

 

Як писала «Телекритика», управління зв'язків з громадськістю ГУ МВС у Києві 21 вересня повідомило, що міліція проводить перевірку інциденту та опитує журналістів. Згодом  справа була скерована до прокуратури.

 

Нагадаємо, 3 вересня на відкритті конгресу під час мирної журналістської акції, охорона силою забрала плакат з написом про цензуру у головного редактора «Української правди» Олени Притули, який вона тримала під час виступу президента. Також охорона грубо відштовхнула заступника головного редактора Kyiv Post Катерину Горчинську.

 

Цього ж дня Управління державної охорони України заявило, що мирній акції перешкоджали приватні особи, а не співробітники УДО. 

 

4 вересня представник приймаючої сторони конгресу та форуму, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) Олексій Погорєлов стверджував, що за охорону в залі відповідало Управління державної охорони (УДО).

 

17 вересня пан Погорєлов на засіданні Міжвідомчої робочої групи сказав, що організатори форуму не залучали приватних охоронних фірм під час відкриття конгресу 3 вересня.

 

Водночас директор департаменту забезпечення службової діяльності Управління державної охорони (УДО) Олег Герасик заявив, що в охоронних заходах на відкритті 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів 3 вересня брала участь приватна охоронна фірма «Вольф». Пан Герасик назвав керівником фірми Олександра Шупика, однак, як повідомили «Телекритиці» у фірмі, він вже давно не очолює «Вольф». УДО невідомо, чи належить до співробітників фірми «Вольф» охоронець, який силою відбирав плакати в журналістів - учасників акції протесту - під час виступу президента України Віктора Януковича на відкритті газетного конгресу.

 

29 вересня у коментарі «Телекритиці» керівник приватної охоронної фірми «Вольф» Сергій Усенко запевнив, що охоронець, який силою відбирав плакати в журналістів, не належить до співробітників фірми. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором