ТЕЛЕКРИТИКА

Верховна Рада скасувала результати голосування щодо наклепу

Постанову підтримали 349 депутатів


2 жовтня Верховна Рада  підтримала постанову №11255 «Про скасування рішення ВРУ про прийняття в першому читанні проекту закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини».

 

За це рішення з 380 зареєстрованих депутатів проголосувало 349. З них 174 - представники Партії регіонів, 56 - «БЮТ-Батьківщина», 45 - «НУ-НС», 23 - Комуністична партія, 20 - «Народна партія» Володимира Литвина,   18 - «Реформи заради майбутнього», 13- позафракційні, єдиний депутат, який голосував проти прийняття постанови - Василь Кисельов (Партія регіонів).

 

Спікер парламенту відкрив засідання о 10.00, і за 2 хвилини поставив постанову на голосування без обговорення. Однак після голосування виступив депутат Арсеній Яценюк і зазначив, що відміна рішення по наклепу - це перемога громадянського суспільства та журналістів.

 

Президент Віктор Янукович вітає рішення Верховної Ради, яка скасувала прийняття у першому читанні проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини». Про це йдеться на сайті глави держави.

 

Раніше президент звернувся до автора законопроекту народного депутата Віталія Журавського щодо необхідності переглянути майбутнє цього документу. Глава держави наголосив на важливості дієвого захисту свободи слова та плюралізму думок у державі, що є критично необхідним під час передвиборчої кампанії.

 

Нагадаємо, 1 жовтня близько 300 журналістів, зокрема рух «Стоп цензурі!» та Незалежна медіапрофспілка України, провели під стінами Верховної Ради акцію протесту проти законопроекту № 11013 депутата Віталія Журавського,  яким планується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп.

 

Як писала «Телекритика», 18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєструвавнародний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів Україниопозиційні політичні силиНезалежна медіа-профспілка Українирух «Стоп цензурі!»Організація з безпеки і співробітництва в Європі«Репортери без кордонів»Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, перший віце-прем'єр-міністр Валерій ХорошковськийМіжнародна і Європейська федерації журналістівМіжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?

Бизнес

Новое лицо программы «Инспектор. Города» Владимир Остапчук: «Все, что происходит в обществе, обязательно находит свое отражение на ТВ»

Популярное на ТелекритикеДуся

Ученые пишут благодарности создателям фильмов: вспоминаем самые нелепые сцены в кино

Культура

«Форма воды» Гильермо дель Торо: за и против

Дуся

Австралийская блогерша поблагодарила парня, который занимался с ней сексом, пока она спала

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?