ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада не підтримує законопроект щодо кримінальної відповідальності за наклеп

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення як учасник Міжвідомчої робочої групи з аналізу і стану дотримання законодавства про свободу слова та захист журналістів «Відкрита розмова» приєдналася до ухваленого на позачерговому засіданні 19 вересня рішення про рекомендацію українському парламенту скасувати результати голосування за проект закону, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

 

«Національна рада переконана, що такого роду закони не повинні існувати в країнах з розвиненою демократією. Ухвалення цього законопроекту негативно вплине на результати досягнень нашої держави у питаннях забезпечення свободи слова та перешкоджатиме розвитку незалежної журналістики в Україні», - йдеться в повідомленні.

 

18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстрував народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, НСЖУ, НМПУ і Комісія з журналістської етики, депутат Європарламенту Павел Коваль і правозахисник Семен Глузман.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Киев без локаций и замена номерных знаков машин: как российские сериалы попадают на наши экраны

Дуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Популярное на ТелекритикеБизнес

Киев без локаций и замена номерных знаков машин: как российские сериалы попадают на наши экраны

Дуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Культура

Вражда с сериалом «Вражда»: 101-летняя звезда Голливуда перечислила претензии

Дуся

Ведущий Владимир Остапчук рассказал, как внезапно очнулся папой