ТЕЛЕКРИТИКА

Міліція порушила кримінальну справу за фактом побиття фотографа Віталія Лазебника

Прокуратура досі не повідомила Лазебника, чи порушуватиме справу за статтею 171


17 вересня міліція порушила кримінальну справу за фактом побиття фотографа інтернет-видання Tochka.net Віталія Лазебника. Про це «Телекритика» дізналася від самого пана Лазебника.

 

Віталій Лазебник отримав постанову про порушення кримінальної справи за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) за фактом вчинення проти нього хуліганських дій. Постанову підписав 17 вересня 2012 року старший слідчий СУ ГУ МВС України.

 

«При цьому в постанові йдеться, що особа, яка напала на мене, не встановлена, і її будуть шукати. Хоча я надавав міліції всі фото і відео нападника», - повідомив Віталій Лазебник.

 

Щодо можливості порушення справи за статтею 171 ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста) Віталій Лазебник досі не отримав відповіді від прокуратури, яка проводить перевірку інциденту. «Слідчий міліції теж подавав запит до прокуратури, і йому теж нічого не відповіли за результатами перевірки», - каже пан Лазебник.

 

За словами фотографа, після засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів під керівництвом Дарки Чепак, де розглядалося його питання, його кілька разів викликали до прокуратури давати пояснення.

 

Нагадаємо, раніше міліція порушила справу за статтею 296 ч.2 Кримінального кодексу України - хуліганство, вчинене групою осіб. Тоді справа про побиття журналіста була лише епізодом у справі про знесення будівель у парку «Перемога».

 

Прокуратура погодилася з кваліфікацією порушеної міліцією кримінальної справи, яка станом на кінець липня була вже розслідувана та скерована до суду, заявив заступник генпрокурора Віктор Занфіров на засіданні Міжвідомчої робочої групи 30 липня. Однак самого Віталія Лазебника прокуратура досі ні про що не повідомила.

 

Віталія Лазебника побила 4 травня людина, дуже схожа на директора київського парку «Перемога» Олександра Товтонога. Фотограф знімав знесення незаконного будівництва церкви в парку. Несподівано зі спини на нього напав чоловік і почав бити металевим прутом по голові. За словами Віталія Лазебника, він кілька разів вигукнув, що є журналістом, та продемонстрував редакційне посвідчення. Попри це, чоловік продовжував його бити.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором