ТЕЛЕКРИТИКА

ОБСЄ стурбована поверненням кримінальної відповідальності за наклеп в Україні

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість з приводу законодавчих кроків у напрямку відновлення кримінальної відповідальності за дифамацію в Україні. Про це йдеться в її заяві, поширеній 19 вересня.

 

«Я закликаю всіх членів парламенту відхилити запропоновані зміни, які становитимуть серйозну перешкоду для свободи ЗМІ в країні. Криміналізація висловлювань у сучасній демократії означає придушення дискусії та захист посадовців від критики, і може призвести тільки до самоцензури з боку ЗМІ», - заявила пані Міятович.

 

«Я щиро сподіваюся, що ці зміни не будуть прийняті в другому читанні, так що ЗМІ в Україні зможуть продовжувати виконувати свою важливу роль інформування громадськості з питань, що становлять суспільний інтерес, не боячись пред'явлення кримінальних звинувачень», - сказала пані Міятович.

 

«Як я вказала в листі, направленому міністру закордонних справ Костянтину Грищенку 14 вересня, це справді нещасливий розвиток. У 2001 році Україна була однією з перших країн у регіоні ОБСЄ, що скасувала кримінальну відповідальність за наклеп. І завдяки цій важливій реформі Україна досягла репутації одного з найбільш ліберальних правових середовищ для медіа в регіоні», - додала представник ОБСЄ.

 

18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Дуся

СМИ: Анджелина Джоли станет женой миллиардера

Популярное на ТелекритикеДуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Бизнес

Киев без локаций и замена номерных знаков машин: как российские сериалы попадают на наши экраны

Дуся

Ведущий Владимир Остапчук рассказал, как внезапно очнулся папой

Дуся

СМИ: Анджелина Джоли станет женой миллиардера