ТЕЛЕКРИТИКА

Рада зробила перший крок до криміналізації наклепу в Україні (ВИПРАВЛЕНО)

Законопроект Віталія Журавського прийняли в першому читанні за основу


Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати.

 

Голоси «за» розподілилися таким чином: Партія регіонів - 188, КПУ - 25, Народна партія - 19, позафракційні - 11, «Реформи заради майбутнього» - 1. Проти проголосували 7 депутатів «БЮТ-Батьківщини», 6 депутатів НУ-НС, 1 позафракційний (Микола Томенко).

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстрував народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Законопроект пана Журавського пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 145-1, якою встановлюється кримінальна відповідальність за наклеп.

 

«Наклепом» депутат пропонує вважати «умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію». Залежно від складу і тяжкості злочину за розповсюдження такої інформації кривдника пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Тепер законопроект готується до другого читання.

 

Микола Томенко заявив, що ці зміни направлені проти журналістів, пише «Українська правда». «Ситуація сумна: ми показуємо, які цінності ми сповідуємо. У 2001 році Верховна Рада під тиском експертів і журналістів вилучила з кримінального законодавства такі архаїчні поняття як наклеп та образа, і кожен рік знаходиться людина, яка в силу особистих обставин намагається повернути їх до кримінального кодексу. Якщо ця норма з'явиться, я думаю третину журналістів пересаджають», - попередив пан Томенко.

 

У Партії регіонів одразу після реєстрації законопроекту заявляли, що законопроект про наклеп є не офіційною позицією партії, а особистою ініціативою Віталія Журавського.

 

Медіаексперти назвали ініціативу пана Журавського черговим наступом на свободу слова з боку Партії регіонів. «Репортери без кордонів» нагадали, що законопроект про наклеп порушує права людини

 

Стурбованість спробою криміналізувати наклеп в Україні висловив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Дуся

СМИ: Анджелина Джоли станет женой миллиардера

Популярное на ТелекритикеДуся

Фреймут пострадала в Instagram из-за Олега Винника

Бизнес

Киев без локаций и замена номерных знаков машин: как российские сериалы попадают на наши экраны

Дуся

Ведущий Владимир Остапчук рассказал, как внезапно очнулся папой

Дуся

СМИ: Анджелина Джоли станет женой миллиардера