ТЕЛЕКРИТИКА

УДО запевняє, що на Притулу на відкритті газетного конгресу напав не їхній співробітник

УДО обіцяє розібратися і повернути журналістам вилучені особисті речі, зокрема плакати


Людина, яка вирвала з рук головного редактора «Української правди» Олени Притули плакат з написом про цензуру в Україні під час промови президента на відкритті Всесвітнього газетного конгресу в Києві, не є співробітником Управління державної охорони. Про це заявив заступник начальника Управління державної охорони (УДО) Микола Решетняк на засіданні парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації 5 вересня.

 

«Ми зараз розбираємося, хто це був. Він був акредитований на конгрес, тому всі питання до організаторів», - сказав пан Решетняк і додав, що «ніякі охоронці інших приватних фірм інструктаж в УДО не проходили».

 

Відповідаючи на запитання, навіщо в журналіста «Телекритики» забрали плакат на вході на конгрес, пан Решетняк сказав, що розбереться із цим і доповість.

 

Заступник начальника УДО пообіцяв повернути журналістам вилучені особисті речі, зокрема плакати.

 

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації вирішили надіслати депутатський запит до Управління державної охорони з вимогою пояснити, чому охоронці допустили порушення прав журналістів під час відкриття конгресу, і з вимогою повернути журналістам їхні особисті речі.

 

Засідання Комітету проходить в режимі наради, оскільки немає кворуму. На засіданні присутні представники опозиції Юрій Стець, Віктор Уколов, Олена Кондратюк і Олександр Абдуллін. Представники провладних фракцій не прийшли на засідання.

 

Слова представника УДО Миколи Решетняка суперечать тому, що повідомив «Телекритиці» представник приймаючої сторони конгресу, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. За його словами, під час відкриття конгресу та перебування там президента України Віктора Януковича за охорону в залі відповідало УДО, йому підпорядковувалися всі додатково найняті організаторами приватні охоронці, які пройшли інструктаж УДО.

 

В офіційній заяві УАВПП, оприлюдненій 5 вересня, сказано, що ані до, ані під час проведення церемонії відкриття жодних інструкцій та наказів охоронцям та будь-яким приватним охоронним структурам стосовно чинення перешкод журналістам та учасникам конгресу з боку УАВПП не надавалось. При цьому УАВПП не може коментувати дії або відсутність таких дій з боку державної охорони.

 

УАВПП висловлює занепокоєння та невдоволення тим фактом, що окремі особи застосовували силу та перешкоджали мирному висловлюванню думок деякими учасниками церемонії відкриття. «На наш погляд, ці дії є шкідливими, оскільки створюють хибне враження про наявність перешкоджання мирному висловлюванню своєї думки в Україні», - заявляє асоціація.

 

Наразі особи тих, хто перешкоджав висловленню власних думок під час урочистої церемонії відкриття конгресу, не встановлені. Після завершення розслідування та виявлення причин такого перешкоджання УАВПП обіцяє надати додаткову інформацію.

 

Нагадаємо, 3 вересня на відкритті Конгресу під час мирної журналістської акції, охорона силою забрала плакат з написом про цензуру у головного редактора «Української правди» Олени Притули, який вона тримала під час виступу президента. А також грубо відштовхнула заступника головного редактора Kyiv Post Катерину Горчинську.

 

 

Перед початком форуму охорона намагалася не пропустити журналістів через наявність у них плакатів, однак їм вдалося пройти. У кореспондента «Телекритики» охоронці забрали плакат з написом «Україна посідає 130 місце в рейтингу свободи преси», пояснюючи це тим, що там написана «нецензурщина».

 

УДО запевнило, що не перешкоджало акції журналістів на Всесвітньому газетному конгресі і що це зробили приватні охоронці.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер