ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада проведе моніторинг провайдерів на предмет відключення ТВі (ДОПОВНЕНО)

Але не перевірки


Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе моніторинг провайдерів на предмет відключення телеканалу ТВі. Про це на брифінгу 4 вересня повідомив голова Нацради Володимир Манжосов, інформує прес-служба регуляторного органу.

 

За словами пана Манжосова, Нацрада з'ясує, хто відключає ТВі, з яких причин і які ще канали вимикають у кабельних мережах. Уся отримана інформація буде оприлюднена Нацрадою, пообіцяв голова.

 

Володимир Манжосов заявив, що Нацрада не має стосунку до того, що відбувається з ТВі, як про це заявляє канал.

 

Голова Нацради також нагадав, що регулятор призупинив перевірки телерадіоорганізацій до закінчення виборів відповідно до прийнятої 9 лютого постанови Верховної Ради про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2012 року.

 

На думку гендиректора каналу ТВі Миколи Княжицького, провайдери не є телерадіоорганізаціями, а ТВі - є, отже, Нацрада мала б захищати передусім канал.

 

За даними ТВі, понад 60 кабельних компаній протягом серпня вимкнули ТВі зі своїх пакетів.

 

Наводимо повний текст заяви Володимира Манжосова, наданий прес-службою:

 

«Всі ви знаєте ситуацію, яка є нині в нашій державі, – передвиборна кампанія, пристрасті розгораються з кожним днем. У нас є багато заяв, звернень і звинувачень із цього приводу. Це стосується насамперед проблем каналу «ТВі»,  який, за інформацією компанії, виключають з кабельних мереж начебто за прямою вказівкою Національної ради чи місцевих органів влади.

 

Варто наголосити, що ми не маємо до цього ніякого стосунку. Національна рада вже робила заяви з цього приводу і неодноразово.

 

Можна простежити єдину участь Національної ради у цьому процесі: ми вимагаємо від провайдерів програмної послуги виконання нашого рішення щодо розширення універсальної програмної послуги на вимогу Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Все інше – це господарські стосунки між каналами і провайдером, в які Національна рада не має права втручатися і не втручається.

 

За нашою попередньою інформацією, яка до нас надходить у зв’язку з переоформленням ліцензій, мова не йде про виключення тільки каналу «ТВі».  Через розширену універсальну послугу (за визначенням – обов’язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакета програм у складі програм телерадіоорганізацій, які відповідно до ліцензій здійснюють наземне ефірне мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі),  до якої додалися цифрові ефірні канали,  багато провайдерів вимушені відмовлятися від інших каналів.

 

Враховуючи всю нинішню ситуацію, яка складається навколо цього питання, необхідно сказати про безліч спекуляцій з цього приводу. Національна рада не може зараз проводити жодних перевірок, чого вимагає від нас канал «ТВі». Я можу нагадати, що його керівництво неодноразово виступало і говорило про те, що Національна рада не може взагалі проводити перевірки,  що це не передбачено чинним законодавством. Зараз вони вимагають проведення перевірок і застосування якихось санкцій, добре знаючи, що перевірки на час виборчої кампанії заборонені.

 

Тому, зважаючи на численні звернення, Національна рада проведе моніторинг усіх провайдерів програмної послуги, які транслюють цей канал, для того, щоб мати всю необхідну інформацію: де виключають, скільки виключають, і які інші канали виключаються в кабельних мережах. Коли така інформація буде, ми її оприлюднимо».

 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»