ТЕЛЕКРИТИКА

Олексій Погорєлов: За охорону в залі під час перебування там Януковича відповідало УДО

Приймаюча сторона вивчає відео, на якому зафіксоване агресивне поводження охоронців проти журналістів


Під час відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів та перебування там президента України Віктора Януковича за охорону в залі відповідало Управління державної охорони (УДО). Про це в коментарі «Телекритиці» повідомив представник приймаючої сторони, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) Олексій Погорєлов. За його словами, наразі триває перевірка відео, на якому видно агресивне поводження охоронців із журналістами.

 

«Ми зараз проводимо перевірку відео, на якому зафіксовано агресивне поводження охоронців проти журналістів. І, по-друге, під час перебування на заході президента, за всю охорону відповідало УДО. Всі решта приватних охоронців, яких ми додатково найняли, підпорядковувались УДО. Вони пройшли інструктаж УДО. Приватна охорона від нас ніяких додаткових вказівок не отримувала. Її завдання було забезпечувати безпеку у випадку, якщо виникає якась бійка, чи якісь люди прориваються на захід. На всіх локаціях була наша охорона, яка відповідала за безпеку учасників Конгресу і не більше того. Вона навіть допуском не займалася. Допуск у нас ведуть волонтери. Ніяких повноважень і прав діяти в залі ми не мали. Держохорона відповідала за зал. Інакше й бути не могло, бо вони відповідають за безпеку першої особи. Приватним охоронцям ми казали, що в залі вони працюють тільки так, як скаже УДО», - зазначив Олексій Погорєлов.

 

Нагадаємо, 3 вересня на відкритті Конгресу під час мирної журналістської акції, охорона силою забрала плакат з написом про цензуру у головного редактора «Української правди» Олени Притули, який вона тримала під час виступу президента. А також грубо відштовхнула заступника головного редактора Kyiv Post Катерину Горчинську.

 

Перед початком форуму охорона намагалася не пропустити журналістів через плакати, однак їм вдалося пройти. У кореспондента «Телекритики» Тетяни Веремчук охоронці забрали плакат з написом «Україна посідає 130 місце в рейтингу свободи преси», пояснюючи це тим, що там написана «нецензурщина».

 

Тетяна Веремчук розповіла, що під час проходження контролю через так звані «рамки», представник УДО переглядала її особисті речі і вилучила плакат. На її запитання, чому його забирають, охоронець сказала, що на громадському заході плакат не потрібен. На камеру жінка-охоронець відмовилася назватися і пояснити мотиви вилучення особистих речей. Вона сказала, що написане на плакаті є нецензурщиною для міжнародної громадськості. А інший охоронець сказав, що віддав плакат у юридичний відділ оцінити напис.

 

 

Нагадаємо, УДО запевнило, що не перешкоджало акції журналістів на Всесвітньому газетному конгресі і що це зробили приватні охоронці.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер