ТЕЛЕКРИТИКА

Журналісти передали посадовцям Генпрокуратури вимоги припинити тиск на ЗМІ

Замість Пшонки і Кузьміна до журналістів вийшли начальники відділів


Журналісти-пікетувальники передали представникам Генеральної прокуратури свої вимоги припинити тиск на інтернет-видання LB.ua і телеканал ТВі. Про це повідомляє кореспондент «Телекритики».

 

Оскільки генеральний прокурор України Віктор Пшонка перебуває у відпустці, а його заступник Ренат Кузьмін - в Адміністрації президента, до журналістів вийшли інші посадовці.

 

Серед них - начальник відділу прийому громадян Ігор Чухрай, начальник відділу розгляду звернень громадян Леся Кульбіда, перший заступник начальника Головного управління нагляду за додержанням законів при проваджені оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Микола Гошовський.

 

Серед основних вимог учасників акції - припинити перевірки ЗМІ під час виборчої кампанії (як це відбувається з каналом ТВі) та закрити кримінальну справу щодо LB.ua.

 

Пікет Генеральної прокуратури журналістами розпочався об 11-й годині ранку. Журналістам забороняли проводити акцію через рішення суду та нібито замінування сусідньої будівлі, але їм таки вдалося пройти до приміщення Генпрокуратури.

 

Нагадаємо, 18 липня 2012 року прокуратура Києва порушила кримінальну справу за результатами перевірки заяви народного депутата Володимира Ландіка про порушення таємниці листування державного діяча. Йдеться про публікацію sms-листування депутата на ресурсі LB.ua у листопаді 2011 року.

 

За тиждень до цього, 12 липня 2012 року, стало відомо про порушення кримінальної справи проти керівника телеканалу ТВі Миколи Княжицького. Податкові міліціонери звинувачують його в несплаті 3 млн гривень до бюджету. Сам пан Княжицький каже, що це держава має відшкодувати каналу ПДВ. Податкова міліція почала перевірку документації телеканалу, хоча голова Державної податкової служби Олександр Клименко ще наприкінці березня підписав доручення про мораторій на перевірки ЗМІ перед виборами.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Украинский блогер публично высмеял митингующих