ТЕЛЕКРИТИКА

Опозиційні члени Комітету свободи слова: LB.ua переслідують з політичних мотивів (заява)

Закликають інші ЗМІ підтримати LB.ua і ТВі


Четверо членів парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації від опозиції Олександр Абдуллін, Олена Кондратюк, Віктор Уколов (фракція «БЮТ-Батьківщина») та Юрій Стець (фракція НУ-НС) засудили порушення кримінальної справи щодо оприлюднення сайтом LB.ua смс-листування їхнього колеги по комітету Володимира Ландіка (фракція Партії регіонів). Про це йдеться в заяві, яку має в своєму розпорядженні «Телекритика».

 

«Ми, народні депутати члени Комітету з питань свободи слова та інформації, вважаємо порушення кримінальної справи проти сайту LB.ua переслідуванням інтернет-видання з політичних мотивів», - йдеться в заяві.

 

«На наш погляд, такі неоковирні дії прокуратури викликані наявністю політичного замовлення розправи над журналістами. Окрім того в переддень виборчої кампанії прокуратура своїми діями порушує мораторій на проведення перевірок ЗМІ, встановлений Верховною Радою України. У зв'язку із цим ми звертаємось до ПАРЕ, "Репортерів без кордонів", Freedom House та світової громадськості із закликом виступити на підтримку українських журналістів», - заявляють народні депутати.

 

Члени Комітету закликали видання і телеканали проявити солідарність і підтримати LB.ua, телеканал ТВі та інші ЗМІ, які зазнали переслідувань і тиску за свою професійну діяльність, «не даючи режиму чинити розправу в атмосфері замовчування та страху».

 

«Телекритика» публікує текст заяви повністю:

 

Заява

щодо переслідувань незалежних ЗМІ в Україні

 

Ми, народні депутати члени Комітету з питань свободи слова та інформації, вважаємо порушення кримінальної справи проти сайту Lb.ua переслідуванням інтернет-видання з політичних мотивів.

 

Як одне з найпопулярніших on-line ЗМІ в Україні, Lb.ua відомий своїми ексклюзивними матеріалами про зловживання влади, а також врівноваженою подачею точки зору як влади, так і опозиції.

 

Використання скарги нашого колеги по Комітету, народного депутата Володимира Ландіка для порушення кримінальної справи проти інтернет-видання не витримує критики. Як відомо, Володимир Ландік публічно відкликав свою скаргу і письмово звернувся до прокуратури з проханням не порушувати кримінальної справи. Те, що всупереч проханню постраждалого, кримінальну справу таки порушено, свідчить про упередженість переслідувань прокуратури.

 

На наш погляд такі неоковирні дії прокуратури викликані наявністю політичного замовлення розправи над журналістами. Окрім того в переддень виборчої кампанії прокуратура своїми діями порушує мораторій на проведення перевірок ЗМІ, встановлений Верховною Радою України.

У зв`язку з цим ми звертаємось до ПАРЕ, «Репортерів без кордонів», Freedom House та світової громадськості з закликом виступити на підтримку українських журналістів.

 

Ми також закликаємо інші видання та телеканали проявити солідарність і підтримати Lb.ua, телеканал ТВі та інші ЗМІ, які зазнали переслідувань та тиску за свою професійну діяльність, не даючи режиму чинити розправу в атмосфері замовчування та страху.

 

Народні депутати України

Олександр Абдуллін

Олена Кондратюк

Юрій Стець

Віктор Уколов

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно