ТЕЛЕКРИТИКА

Прокуратура порушила кримінальну справу щодо LB.ua за заявою Ландіка

Через публікацію sms-листування


Прокуратура Печерського району Києва порушила кримінальну справу за результатами перевірки заяви народного депутата Володимира Ландіка щодо порталу Lb.ua. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

 

Кримінальна справа порушена за фактом скоєння злочину, передбаченого ч.2 ст.163 та ч.2 ст.182 Кримінального кодексу: порушення таємниці листування чи іншої кореспонденції державного діяча, що передається засобами зв'язку, та незаконного збирання, використання, поширення конфіденційної інформації про особу, що заподіяло істотної шкоди законним правам, свободам та інтересам особи.

 

Справа порушена 18 липня 2012 року.

 

Володимир Ландік у коментарі «Телекритиці» сказав, що йому щойно подзвонили з прокуратури і повідомили про порушення кримінальної справи. «І сказали, що я ще буду давати пояснення. Це не особиста справа і не особисті стосунки. Бо після написання мною заяви, що я не маю претензій до Соні Кошкіної, уже б її закрили.  Тут йдеться про порушення конституційних прав на таємницю листування і про втручання в особисте життя. Є моя заява, чи нема, не важливо. Я вчора наголосив на позачерговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації, що не маю претензій до Кошкіної, і зараз не відмовляюся від своїх слів», - сказав Ландік.

 

Прокуратура проводила перевірку за заявою Володимира Ландіка від 21 червня 2012 року. Раніше пан Ландік заявляв, що звернувся до прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти Lb.ua ще 8 місяців тому, одразу після виходу статті «Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і «правильних» коментарів на сайтах»

 

Нагадаємо, Володимир Ландік звернувся до прокуратури Печерського району Києва з вимогою відкрити кримінальну справу за ст.163 (передбачає до 7 років ув'язнення). Його обурила публікація його sms-листування. Слідчий прокуратури наприкінці червня звернувся до редакції LB.ua з вимогою надати відомості про фотографа видання Макса Левіна, головного редактора Олега Базара та шеф-редактора Ксенію Василенко (Соню Кошкіну).

 

Сам Володимир Ландік наголошував, що його заява до прокуратури не є спробою тиску на LB.ua і йому невідомо, чому прокуратура вирішила розглянути його заяву лише зараз.

 

Шеф-редактор порталу LB.ua Соня Кошкіна, виїхавши у відпустку за межі України, заявила, що не має наміру повертатися. Вона вважає, що заява Володимира Ландіка - привід розібратися з LB.ua і з нею особисто.

 

Пізніше LB.ua оприлюднив відкритий лист Володимира Ландіка до Соні Кошкіної, після чого Соня Кошкіна принесла вибачення від імені редакції за публікацію особистого sms-листування народного депутата.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain

Популярное на ТелекритикеБизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Бизнес

Нацсовет проверит новый телеканал Мураева из-за самовольного изменения логотипа, формата и программной концепции

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain