ТЕЛЕКРИТИКА

У Росії повернули до кримінального кодексу статтю про наклеп

Максимальний штраф за наклеп – до 5 млн рублів


13 липня Держдума Російської Федерації прийняла в третьому, остаточному, читанні поправки до Кримінального кодексу Росії, що відновлюють статтю «наклеп», скасовану менше року тому. За проголосували 238 депутатів, проти - 91, повідомляє РІА «Новости».

 

Парламентарії до другого читання прибрали з документа тюремні строки, проте істотно підвищили максимальний штраф за наклеп - до 5 млн рублів (1,22 млн грн). Зросли й інші штрафи.

 

За поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію, штраф становитиме до 500 тис. рублів (122 тис. грн). Наклеп з використанням службового становища карається штрафом до 2 млн рублів (490 тис. грн).

 

Наклеп, що міститься в публічному виступі, публічно демонструвався творі або ЗМІ, буде каратися штрафом до 1 млн рублів (245 тис. грн.). Наклеп з використанням службового становища карається штрафом до 2 млн рублів (490 тис. грн).

 

Максимальний штраф за наклеп про те, що особа страждає на захворювання, що становить небезпеку для оточуючих, а так само за наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні злочину сексуального характеру, пропонується встановити в розмірі до 3 млн рублів (730 тис. грн).

 

Наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, пропонується каратися штрафом до 5 млн рублів (1,22 млн грн), що в десять разів вище пропонованих раніше санкцій.

 

Крім того, поправками вводиться нова стаття - «наклеп щодо судді, присяжного засідателя, прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, судового пристава» при розгляді матеріалів або справи в суді. Це діяння буде каратися штрафом до 2 млн рублів (490 тис. грн).

 

Наклеп щодо цих осіб у зв'язку з проведенням попереднього розслідування або виконанням вироку, рішення суду або іншого судового акта карається штрафом до 1 млн рублів (245 тис. грн).

 

Ті самі діяння, поєднані з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, пропонується карати штрафом до 5 млн рублів (1,22 млн грн) або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до трьох років або обов'язковими роботами на строк до 480 годин.

 

Зараз у Кодексі про адміністративні правопорушення (КпАП) РФ передбачені штрафи для громадян за порушення честі та гідності особи в розмірі від 2 тис. до 3 тис. рублів (490-730 грн). Раніше президент Володимир Путін заявив, що стаття про наклеп має бути повернена до Кримінального кодексу, але без міри покарання у вигляді позбавлення волі.

 

12 липня російські журналісти провели пікет біля Держдуми проти ухвалення закону. Журналісти вважають, що закон заважатиме їхній роботі, оскільки представники влади фактично отримають інструмент тиску на ЗМІ. «У випадку прийняття законопроекту і штрафи, і судимість лягатимуть безпосередньо на журналіста, чим урядовці, як ми впевнені, обов'язково зловживатимуть», - йдеться у петиції, яку підписали понад 1600 осіб.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно