ТЕЛЕКРИТИКА

Соня Кошкіна залишила Україну й готує звернення до президента (ОНОВЛЕНО)

«Заява Ландіка – всього лише привід розібратися з "Лівим берегом" і зі мною особисто»


Після того, як прокуратура розпочала перевірку за заявою народного депутата Володимира Ландіка, шеф-редактор порталу LB.ua Соня Кошкіна, яка за чотири дні до цих подій поїхала за кордон, не має наміру повертатися в Україну. Про це вона заявила 30 червня під час прямого включення в рамках ток-шоу «Шустер live» на Першому національному.

 

Як повідомляла «Телекритика», 27 червня до редакції LB.ua надійшов запит прокуратури Печерського району щодо перевірки за зверненням Володимира Ландіка фактів вчинення відносно нього злочину за статтею 163 Кримінального кодексу України. Прокуратура цікавиться, чи працювали в листопаді 2011 року в редакції LB.ua Ксенія Василенко (Соня Кошкіна), Олег Базар і Макс Левін. Заява пана Ландіка стосується публікації LB.Ua  «Ландік-старший рятує сина з допомогою технологів і "правильних" коментарів на сайтах» (18 листопада 2011 року). Зокрема, у  ній подано світлину фотографа видання Макса Левіна, який зафіксував у сесійній залі Верховної Ради SMS-листування пана Ландіка про судовий процес над його сином.

 

«Заява Ландіка - всього лише привід розібратися з Лівим берегом і зі мною особисто», - переконана Соня Кошкіна. Вона нагадала, що у грудні у редакції видання проводили обшуки і вилучали сервери, паралізуючи роботу сайту. «Ми за своїми джерелами з`ясували, що за цим стоїть один із вищих чинів Адміністрації президента. Після цього я і мої колеги почали помічати факти шпигунства, прослуховування, доносів», - розповіла шеф-редактор LB.ua.

 

За словами Соні Кошкіної, нині вона перебуває поза межами України: «Я сьогодні перебуваю поза територією України, і не повертатимусь доти, доки не побачу конкретний документ про те, що було відмовлено у порушенні Кримінальної справи за результатами перевірки, доки не буде залізобетонний гарантій, що ні мені, ні моїм партнерам, ні моїм друзям не загрожує небезпека і проти нас не буде порушено нову кримінальну справу».

 

Також шеф-редактор додала: «Я готую відкрите звернення до президента України і генерального прокурора України. Якщо на нього реакції не буде, я вимушена буду просити політичного притулку для себе, своїх партнерів і друзів». Соня Кошкіна пообіцяла оприлюднити факти, що про діяльність «компашки, яка перетворила життя на кошмар життя її та колег і друзів».

 

 

 

 

Представник президента України у Верховній Раді, народний депутат Юрій Мірошниченко запропонував поставитися до заяв Соні Кошкіної як до її власної версії подій: «Я точно можу сказати, що ані "Лівий берег", ані Соня Кошкіна нікому не заважають. Я працюю в Адміністрації президента, і присутній на багатьох нарадах. І жодного разу не чув, щоби хтось негативно висловлювався щодо "Лівого берега" або Соні Кошкіної, так само й щодо інших видань. Сам факт того, що в прямому ефірі на Першому національному каналі ми маємо можливість вести цю дискусію, можемо висловити свою точку зору й критичні зауваження в тому числі до прокуратури вже говорить про те, що загрози свободі слова не існує. Що стосується конфлікту, я думаю, ми маємо розуміти емоційність Соні, оскільки вона потрапила в таку ситуацію. Але я думаю, що прокуратура має все перевірити. Поки що про порушення Кримінальної справи не йдеться - лише про припущення Соні Кошкіної і можливий, на її думку, сценарій. Я думаю, прокуратура допоможе у цій ситуації. І я, зі свого боку, докладатиму зусиль».

 

Кореспондентка СТБ Ольга Червакова переконана: медіа-юристи легко доведуть, що журналісти LB.ua закон не порушували. «Це SMS листування він (Володимир Ландік. - ТК) проводив у сесійній залі, перебуваючи на робочому місці в робочий час. Замість того, щоб голосувати за закони і займатися своїми безпосередніми обов'язками, він намагався виручити свого сина», - нагадала Ольга Червакова.  Вона підкреслила, що інформацію фотокореспондент добув законним шляхом: «Фотограф Макс Левін перебував на робочому місці в ложі преси сесійного залу, і мав відповідну акредитацію. А це означає, що він мав право знімати все, що вважає за потрібне. Тим більше опублікована LB.Ua інформація була особливо соціально значимою. Ця історія абсолютно виграшна і я шокована заявами про те, що Соні загрожує 7 років в'язниці».

 

Нагадаємо, сам Володимир Ландік наголошує, що його заява до прокуратури не є спробою тиску на Lb.ua. Він підтверджує, що дійсно звернувся до прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти Lb.ua ще 8 місяців тому, одразу після виходу статті «Ландік-старший рятує сина за допомогою технологів і «правильних» коментарів на сайтах», для того, щоб з'ясувати обставини публікації матеріалу, в якому оприлюднили його приватне СМС-листування. За словами депутата, йому невідомо, чому прокуратура вирішила розглянути його заяву лише зараз.

 

За інформацією джерел ТК, Соня Кошкіна перебуває зараз на відпочинку в Італії з двома своїми подругами, одна з яких постійно мешкає в цій країні. Поїздка планувалася кілька місяців тому. У відпустку Соня Кошкіна поїхала ще до появи інформації про прокурорську перевірку.

 

«Телекритика»

Відео - http://www.pravda.com.ua

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту