ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада має спонукати українські телеканали закривати свій сигнал на супутнику – Онно Зонневельд

Українські телеканали закодують свій супутниковий сигнал у разі, якщо їх до цього змусить Національна рада з питань телебачення і радіомовлення або якщо буде внесено уточнення до закону «Про телебачення і радіомовлення», яке пояснить, що таке кодування. Таку думку висловив директор SES в Україні Онно Зонневельд, виступаючи 23 травня на V Конгресі Незалежної асоціації телерадіомовників.

 

Як відомо, більшість українських телеканалів на супутнику мовлять у відкритому вигляді або закодовані системою BISS, яку дуже легко зламати, тобто де-факто це - теж відкритий доступ. Така ситуація є грубим порушенням авторських прав, оскільки мовники купують права на показ контенту лише на території України, а насправді його можуть дивитися глядачі всієї Європи і Північної Африки, наголошує пан Зонневельд.

 

Утім, правовласники знають про таку ситуацію, і погоджуються на такі умови. «Їх переконують, що української мови і BISS достатньо, щоб цей контент не дивилися, наприклад, у Росії. Але цього не достатньо для спорту», - пояснює пан Зонневельд.

 

Відсутність кодування українських каналів стримує також розвиток платного супутникового телебачення. Адже глядач звик дивитися супутникові телеканали безкоштовно. «Якщо Україна навчиться закриватися на супутнику, тоді люди навчаться платити, і тоді в Україні з'явиться масова супутникова платформа на кшталт російського "Триколору". Усе залежить від Нацради або від поправки до закону, яка пояснить, що таке кодування», - вважає пан Зонневельд.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?

Бизнес

Новое лицо программы «Инспектор. Города» Владимир Остапчук: «Все, что происходит в обществе, обязательно находит свое отражение на ТВ»

Популярное на ТелекритикеДуся

Ученые пишут благодарности создателям фильмов: вспоминаем самые нелепые сцены в кино

Культура

«Форма воды» Гильермо дель Торо: за и против

Дуся

Австралийская блогерша поблагодарила парня, который занимался с ней сексом, пока она спала

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?