ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада має спонукати українські телеканали закривати свій сигнал на супутнику – Онно Зонневельд

Українські телеканали закодують свій супутниковий сигнал у разі, якщо їх до цього змусить Національна рада з питань телебачення і радіомовлення або якщо буде внесено уточнення до закону «Про телебачення і радіомовлення», яке пояснить, що таке кодування. Таку думку висловив директор SES в Україні Онно Зонневельд, виступаючи 23 травня на V Конгресі Незалежної асоціації телерадіомовників.

 

Як відомо, більшість українських телеканалів на супутнику мовлять у відкритому вигляді або закодовані системою BISS, яку дуже легко зламати, тобто де-факто це - теж відкритий доступ. Така ситуація є грубим порушенням авторських прав, оскільки мовники купують права на показ контенту лише на території України, а насправді його можуть дивитися глядачі всієї Європи і Північної Африки, наголошує пан Зонневельд.

 

Утім, правовласники знають про таку ситуацію, і погоджуються на такі умови. «Їх переконують, що української мови і BISS достатньо, щоб цей контент не дивилися, наприклад, у Росії. Але цього не достатньо для спорту», - пояснює пан Зонневельд.

 

Відсутність кодування українських каналів стримує також розвиток платного супутникового телебачення. Адже глядач звик дивитися супутникові телеканали безкоштовно. «Якщо Україна навчиться закриватися на супутнику, тоді люди навчаться платити, і тоді в Україні з'явиться масова супутникова платформа на кшталт російського "Триколору". Усе залежить від Нацради або від поправки до закону, яка пояснить, що таке кодування», - вважає пан Зонневельд.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Культура

Одесская киностудия объявила о начале новой эпохи

Дуся

Олега Винника обвинили в плагиате, фанаты негодуют

Популярное на ТелекритикеКультура

Как в Украине снимали фильм с любимыми актерами Тарантино, Скорсезе и Триера

Дуся

«Не хотелось пить, а придется»: Верка Сердючка анонсировала прощальный тур

Культура

4 самых ожидаемых сериала по книгам, которые трудно экранизировать

Бизнес

Современные видеорегистраторы: больше, чем просто камеры