ТЕЛЕКРИТИКА

У Київському музеї російського мистецтва відцензурували інсталяцію з антипутінськими гаслами (ФОТО)

Спочатку з інсталяції вилучили частину об’єктів, а згодом її взагалі демонтували


У Київському музеї російського мистецтва демонтували інсталяцію російських художників Лусіне Джанян і Олексія Кнедляковського, створену за мотивами мітингів проти інавгурації Володимира Путіна. Це сталося після того, як з інсталяції були вилучені частина об'єктів - 16 картонних чоловічків з антипутінськими гаслами. Таке рішення прийняв директор музею Юрій Вакуленко, про що повідомив у коментарі «Телекритиці».

 

Виставка «Апокаліпсис і відродження», створена зусиллями 43 художників з Росії та України, відкрилася в Київському музеї російського мистецтва 15 травня. Її ідея належить Олегу Кулику, кураторами виступили Костянтин Дорошенко (Україна) та Анастасія Шавлохова (Росія). Серед робіт була 22-метрова інсталяція Лусіне Джанян і Олексія Кнедляковського - намальована Москва, Садове кільце і 500 мітингувальників.

 

Як написала у своєму блозі художниця Лусіне Джанян, після того, як інсталяцію було змонтовано, художники залишили залу, і через дві години, прямо перед початком прес-конференції, виявили, що частину чоловічків з антипутінськими плакатами вилучено. При цьому всі плакати, за її словами, - це народна творчість.

 

 

 

Скандальна інсталяція

 

«Було вилучено 16 об'єктів, ключових розтяжок і просто одиночних плакатів. Це було зроблено без нашого відома, нас навіть не поставили перед фактом. Зробили це непомітно, з розрахунком, що ми не помітимо відсутності 16 елементів з 500 інших», - пише пані Джанян.

 

 

 

Ці елементи було вилучено з інсталяції, після прес-заходу їх повернули художникам

 

Вона стверджує, що «Юрій Вакуленко, директор Російського музею в Києві, взяв на себе весь удар і особисто, у приватній бесіді, вибачився переді мною. Він визнав, що він - цензура. Він навіть сказав, щоб я "не ображалася". Чесне слово, як з дитиною. Але найжахливіше, він сказав, що як представник музею більше не допустить подібного, і що Кулик його неправильно зрозумів, і що надалі він буде проводити цензурний етап до запрошення певного художника в проект. Щоб не провокувати подібного, що сталося».

 

Сам Юрій Вакуленко в коментарі «Телекритиці» заперечив, що він приймав рішення вилучити частину об'єктів з інсталяції. На запитання, хто прийняв таке рішення, він відповів: «Думаю, що куратор. Зі свого боку можу сказати, що я вважаю, що там, де є політичний смисл, це не є мистецтво як таке. Я висловив свою думку художнику в обличчя. Те, що актуально для Росії, для нас просто політичні гасла. До чого тут мистецтво?».

 

Водночас він додав, що сьогодні, 17 травня, прийняв рішення демонтувати інсталяцію повністю. «Політичні гасла не повинні бути доступними на державному майданчику, тим паче пов'язані із сусідньою державою. Ось якби все це відбувалося в приватній галереї, тоді в цьому немає нічого особливого», - заявив він.

 

Тим часом один з кураторів виставки, Костянтин Дорошенко, повідомив «Телекритиці», що саме пан Вакуленко вимагав у день відкриття експозиції вилучення частини робіт з інсталяції, оскільки вони містили ненормативну лексику.

 

«У день відкриття нашої експозиції пан Вакуленко зателефонував мені як куратору виставки і Тетяні Мироновій як галеристу з категоричною вимогою прибрати частину робіт з інсталяції, оскільки ці роботи містили нецензурні вислови та оскільки це музейна територія. Зрештою, їх вилучили з інсталяції саме на категоричну вимогу директора музею, - розповів він. - Ми одразу оголосили цей факт у присутності преси, коли ми вели прес-тур по виставці з Олегом Куликом. Художники та Олег Кулик були категорично проти такого цензурування. Зараз художники демонтували інсталяцію і їдуть до Росії».

 

«Телекритика»

 

Фото Лусіне Джанян

Главное в разделе

Дуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Популярное на ТелекритикеДуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Дуся

Александр Скичко, Камалия, Тала Калатай, Соломия Витвицкая и Павел Костицын на «Viva! Бал 2017»

Дуся

Актера «Дюнкерка» и его 71-летнюю бабушку арестовали по подозрению в убийстве