ТЕЛЕКРИТИКА

Шеф-редактором УНІАНу став Ганницький. Харченко має намір судитися

Олександра Харченка перемістили на посаду головного редактора сайту. Він вважає, що його відсторонили через незгоду з таблоїдизацією УНІАНу


Шеф-редактором інформаційного агентства УНІАН призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов'язки заступника головного редактора. Головний редактор агентства Олександр Харченко переміщений на посаду головного редактора веб-сайту УНІАН. Про це 16 травня повідомила агенція.

 

Михайло Ганницький з грудня минулого року також є шеф-редактором компанії «1+1 Інтернет», яка управляє інтернет-проектами групи «1+1», і з кінця 2011 року за сумісництвом працював в УНІАНі. До роботи у групі «1+1» він обіймав посаду головного редактора сайту segodnya.ua.

 

«Сподіваюся, що зі вступом Михайла на нову посаду, нам вдасться прискорити процес позитивних перетворень в агентстві, з тим, щоб зробити з нього прибуткову і впливову медіакомпанію на вітчизняному ринку, - прокоментував кадрові перестановки генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий. - Першочергові завдання - наростити клієнтську базу передплатників агентства, поліпшивши якість і кількість ексклюзивних новин, які публікуються щодня, і підвищити відвідуваність веб-сайту unian.ua - для виконання цього завдання нам повинні допомогти досвід і знання Олександра Харченка, який тепер впритул займеться веб-ресурсом».

 

За словами Михайла Ганницького, у ряді напрямків своєї роботи агентство дещо відстало від темпів розвитку ринку. «Мені здається, що більш ефективне використання наявних у компанії ресурсів дозволить закріпити за УНІАНом лідируючі позиції на українському медіаринку».

 

Сам Олександр Харченко не згоден з такими кадровими перестановками та вважає своє переміщення порушенням трудового законодавства. Про це він сказав у коментарі «Телекритиці».

 

«Мені вчора ввечері Вадим Осадчий запропонував звільнитися з посади головного редактора, я відмовився. І тоді він зачитав, що підписує наказ про моє переміщення в інший структурний підрозділ агентства», - розповів пан Харченко.

 

Наказ було підписано з формулюванням: «у зв'язку із необхідністю вдосоконалення системи подачі матеріалів для публікації на веб-сайті, підвищення якості роботи редакторів сайту, покращення інформативності та грамотності матеріалів, що публікуються, керуючись Ч.2. ст.32 Кодексу законів про працю Україну - наказую: Харченка Олександра Олександровича, головного редактора, перемістити з 15.05.2012 року в структурний підрозділ Веб-сайт УНІАН на посаду головного редактора».

 

«Я вперше почув про існування такої посади, у нашому агентстві ніколи такої не було, чим був вельми здивований. Я вважаю це пониженням у посаді, і потрібна моя згода на це відсторонення. За трактовкою ж генерального директора, це є переміщенням - ст. 32 Кодексу законів про працю України. На мій погляд, це абсурдно. Адже будучи редактором всього агентства, я впливав на стрічку новин, на всі проекти агентства. Після так званого "переміщення" моя компетенція буде зводитися до керівництва кількома людьми», - каже пан Харченко.

 

За законом (ч. 2 ст. 32 КзПП) не є переведенням і не потребує згоди працівника переміщення працівника на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором.

 

За словами Олександра Харченка, сьогодні, 16 травня, під час представлення на планірці Михайла Ганницького Вадимом Осадчим, він повідомив що не згодний з наказом щодо себе і оскаржуватиме його в суді та органах прокуратури.

 

Пан Харченко запропоновану йому зміну посади пов'язує зі своєю незгодою «робити сайт менш резонансним, з менш гострими публікаціями, з тим, щоб цей сайт був пересічний, який повідомляв різні новини - жовті, і напівжовті».

 

«А ми все-таки позиціонували себе як ЗМІ, яке пише об'єктивно. Після призначення Вадима Осадчого генеральним директором у нас було багато дискусій, про що не треба писати, що тут занадто критичні, опозиційні, що багато пишемо про Тимошенко, про Луценка, про афганців. А треба більше писати про трагедію Оксани Макар, - коментує Олександр Харченко, - ...Нас не надихає приклад "Газети по-киевски", яка була хорошим проектом, на наш погляд, а замість неї на сьогодні існує не зовсім адекватна заміна, дуже прикро, що на каналі "Сіті" оптимізація витрат була спрямована в першу чергу на те, що було вбито новини, які були не найгіршими в цій країні. Боюся, що попри красиву декларацію, УНІАН може стояти в цьому ряду, бо цензура в Україні зараз не у формі темників існує, а в такій м'якій таблоїдизації ЗМІ».

 

Вадим Осадчий, коментуючи намір Олександра Харченка оскаржувати своє переміщення на іншу посаду, наголосив, що в компанії всі зміни відбуваються відповідно до чинного законодавства. Припущення пана Харченка про те, що кадрові зміни пов'язані з таблоїдизацією УНІАНу, він коментувати не став.

 

«Телекритика» також звернулася до Незалежної медіа-профспілки України з проханням прокоментувати законність переміщення пана Харченка на іншу посаду. Як зазначив голова НМПУ Юрій Луканов, він з юридичної точки зору поки що не готовий оцінювати цю ситуацію: «Ми консультуємося з юристами. Якщо насправді виявиться. що Харченко усунутий з порушеням закону, будемо вживати заходів».

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине

Популярное на ТелекритикеКультура

«Горная женщина: на войне»: под булыжниками мостовой пусто

Дуся

Танька и Володька из одноименного шоу снялись в музыкальном клипе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине