ТЕЛЕКРИТИКА

Рада забрала в Шевченка комітет свободи слова

Верховна Рада відкликала Андрія Шевченка з посади голови Комітету з питань свободи слова та інформації. За відповідну постанову 13 січня проголосували 245 депутатів.

 

З 245 депутатів 187 - представники фракції Партії регіонів, 20 - Народної партії, 10 - позафракційні, 2 - «Нашої України - Народної самооборони», 25 - Комуністична партія, 1 - «Реформи заради майбутнього».

 

Після голосування депутат з Партії  регіонів Олександр Єфремов запевнив, що більшість готова підтримати сьогодні кандидатуру, запропоновану опозицією. Представники «БЮТ-Батьківщина» знову запропонували кандидатуру Андрія Шевченка. Спікер Володимир Литвин пообіцяв поставити її на голосування, коли будуть вичерпані інші питання порядку денного.

 

Депутат від НУНС В'ячеслав Кириленко сказав, що спроби зняти Андрія Шевченка зумовлені бажанням більшості на передодні виборів «забрати комітет і знищити свободу слова». Він вважає цю ініціативу представників Партії регіонів розправою над Шевченком «як професіоналом та українцем».

 

Олена Бондаренко (ПР) звинувачувала Андрія Шевченка у тому, що він, живучи у Києві, до минулого року тримав за собою депутатський номер у готелі, який обходиться державі у 800 грн на добу, а також у перевитратах з робочого телефону та користування державним автомобілем.

 

Представник БЮТу Сергій Сас наголосив на тому, що звинувачення пані Бондаренко не стосуються справи, а у рішенні комітету з питань свободи слова та інформації, яким було висловлено недовіру пану Шевченку, йшла мова про інше. Зокрема, за його словами,  профільний комітет не рекомендував відкликати зі своєї посади голову, а лише звертався до голови парламенту. Тому, на його думку, це питання мав розглядати регламентний комітет, перед тим як виносити на обговорення  до зали.

 

Олег Зарубінський («Народна партія») запевнив, що  його фракція підтримає лише кандидатуру від опозиції.

 

Як писала «Телекритика», 11 січня  Олена Бондаренко звинуватила Андрія Шевченка у «розвалі роботи комітету», спробах політизувати діяльність комітету та «підім'яти» під себе секретаріат комітету, зловживанні службовим становищем та перевищення повноважень, систематичному прийняття одноосібних рішень та спроби видати їх за колегіальні.

 

«Батьківщина» назвала відсторонення Шевченка рейдерською атакою на комітет.

 

22 грудня 2011 року Комітет з питань свободи слова та інформації висловив недовіру своєму голові Андрію Шевченку. За це проголосували шестеро членів комітету з дев'яти присутніх (Олена Бондаренко, Володимир Ландік, Микола Баграєв, Орест Муц, Олексій Федун з фракції Партії регіонів та Олександр Голуб з фракції Компартії). Представники опозиції - Олександр Абдуллін і Олена Кондратюк з фракції «БЮТ-Батьківщина» та Юрій Стець з фракції НУ-НС - перед голосуванням залишили залу комітету. Ще один член комітету, бютівець Віктор Уколов, не був присутній на засіданні.

 

Андрій Шевченко очолив Комітет з питань свободи слова та інформації у вересні 2010 року. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»