ТЕЛЕКРИТИКА

НРКУ перейде на мовлення на середніх хвилях за допомогою DRM-передавачів

Два канали Українського радіо перейдуть на мовлення на середніх хвилях за допомогою нових цифрових радіопередавачів DRM-формату, оскільки не мають мережі FM-мовлення. Про це в інтерв'ю «Телекритиці» сказав голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович.

 

«Враховуючи, що Національна радіокомпанія не має системної мережі в FM-мовленні і вже не матиме внаслідок відсутності частотного ресурсу та шаленої конкуренції комерційних мовників, тому колегією Держкомтелерадіо було прийнято рішення про перехід як мінімум двох програм НРКУ на мовлення на середніх хвилях», - пояснив він.

 

За його словами, відповідні ліцензії є, частотний ресурс також є, немає тільки якісних передавачів. «Мова йде про закупівлю сучасних 15-16 цифрових радіопередавачів DRM-формату, які можуть працювати як у цифровому, так і в аналоговому радіомовленні. Розмістивши їх по всій території України, ми зможемо надати можливість доступу до програм Національного радіо як мінімум 85-90% населення», - зауважив пан Курдінович.

 

За його словами, заміна застарілих аналогових передавачів дасть змогу зекономити кошти, оскільки нові передавачі споживають втричі менше електроенергії.

 

Він уточнив, що кошти на це переоснащення прямим рядком у бюджеті не передбачені, але вони мають надійти за рахунок централізованого розподілу капітальних видатків. «Є відповідне доручення президента України Кабміну та Мінфіну внести конкретні пропозиції з вирішення цього питання. Ми підготували повністю всю технічну документацію, проект створення такої мережі. Єдине, що залишається нам - отримати фінансування, оголосити тендер і закупити передавачі. Проблема буде вирішена всерйоз і надовго. Після переходу на цифровий стандарт радіомовлення у нас буде створена нормальна цифрова радіомережа», - наголосив голова Держкомтелерадіо.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Игорь Тарнопольский: «Ж*па» – реальное положение вещей. Воровство – наша действительность»

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Игорь Тарнопольский: «Ж*па» – реальное положение вещей. Воровство – наша действительность»

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Культура

Почему возвращение «Твин Пикса» на экраны стало главным событием телесезона