ТЕЛЕКРИТИКА

НМПУ теж проти законопроекту про мораль

Незалежна медіа-профспілка України вимагає не допустити ухвалення змін до закону про захист суспільної моралі. НМПУ вважає неприпустимим встановлення будь-яких органів цензури та відновлення державних органів пропаганди. Про це йдеться в заяві профспілки.

 

Ухвалення змін до закону «Про захист суспільної моралі» у відповідності до законопроекту № 7132, на думку НМПУ, «неминуче призведе до відновлення тоталітарного контролю над світоглядом громадян України, унеможливить існування вільної думки. Втрата незалежності засобів масової інформації, контроль за діяльністю журналістів під виглядом моніторингу їх відповідності критеріям "суспільної моралі", постійна загроза знищити будь-яке видання, телерадіокомпанію чи веб-сайт - це лише найменші із ризиків, які несе в собі ухвалення згаданого законопроекту».

 

НМПУ вважає, що, декларуючи боротьбу за моральне здоров'я суспільства, депутати створюють небезпечні умови, за яких під виглядом Національної комісії з захисту суспільної моралі в країні фактично буде створений державний орган, аналогічний за своїми функціями міністерству пропаганди: «Світова історія і ми, українці - вже маємо гіркий досвід, до яких трагічних наслідків це може призвести. Великий сумнів викликають  наслідки  впровадження просвітницьких програм, які схвалюватиме  новоявлене "міністерство пропаганди"», - йдеться в заяві.

 

Медіа-профспілка підкреслює, що відповідно до статей 14 та 15 законопроекту, рекомендовані Нацкомісією «пропагандистські матеріали» стануть обов'язковими для поширення в усіх навчальних закладах, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності. НМПУ вимагає від народних депутатів Верховної Ради України негайно відкликати або в інший спосіб зняти з розгляду законопроект №7132 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» і не допустити створення державного органу цензури та пропаганди під виглядом Національної комісії з захисту суспільної моралі: «Ми погоджуємось, що журналісти несуть відповідальність за кожне своє слово. Проте ця відповідальність надає нам моральне право боротися за свої професійні та громадянські свободи».

 

Як писала «Телекритика», законопроект № 7132, який пропонує зміни до закону «Про захист суспільної моралі», було ухвалено в першому читанні 18 жовтня 2011 року.

 

Проти законопроекту виступили український рух «Стоп цензурі!», Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів, «Репортери без кордонів» і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, громадські та професійні асоціації. На їхню думку, у разі ухвалення закону в Україні може з'явитись надзвичайно сильний інструмент цензури.

 

Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за вилучення «низки одіозних норм» із законопроекту про мораль.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц