ТЕЛЕКРИТИКА

Литвин не згоден переголосовувати антитютюновий законопроект

Якщо буде висновок головного юридичного управління, він підпише закон


Голова Верховної Ради Володимир Литвин не згоден з пропозицією голови Регламентного комітету переголосувати в другому читанні і в цілому законопроект № 5164 про заборону реклами тютюну. Про це він сказав на засіданні погоджувальної ради 31 жовтня.

 

«Я не погоджуюсь із рішенням Регламентного комітету переголосувати законопроект, це затягне процес. Як Верховна Рада проголосувала, так і треба підписувати. Якщо президент заветує, тоді ми переголосуємо», - сказав пан Литвин, реагуючи на пропозицію голови фракції НУ-НС Миколи Мартиненка розібратися в ситуації із непідписанням законопроекту і, в разі фальсифікації, звернутися до Генеральної прокуратури.

 

«Зараз нічого не підписується. Я повернув текст законопроекту 5164 до Комітету [з питань свободи слова та інформації] та до Регламентного комітету із приписом, що текст повинен бути автентичним і відповідати стенограмі. Наприкінці минулого тижня мені на підпис Комітет [з питань свободи слова та інформації] (голова комітету Андрій Шевченко. - ТК) надіслав текст проекту закону, але він ще мав відправити його в головне юридичне управління. Якщо там будуть усі підписи, то я підпишу», - сказав голова Верховної Ради.

 

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада України заборонила рекламу тютюнових виробів. За відповідний законопроект № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів)» у другому читанні і в цілому проголосували 332 народні депутати із зареєстрованих 370.

 

Однак народний депутат Леся Оробець надіслала Володимиру Литвину депутатське звернення, в якому заявила, що на його ім'я надійшов на підпис текст закону, який не відображає реальних результатів голосування поправок № 19 і № 47 народного депутата Олени Кондратюк, що стосувалися зміни положень законопроекту про заборону реклами тютюну у пунктах продажу і тютюнового спонсорства. Пані Оробець звинувачувала тютюнове лобі в підміні кінцевого варіанту законопроекту. Законопроект на підпис готував Комітет з питань свободи слова та інформації під головуванням Олени Бондаренко.

 

Проаналізувавши відмінності в тексті законопроекту, проголосованому в сесійній залі, та в тексті закону, поданому на підпис спікеру, голова Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР України Володимир Макеєнко рекомендував Верховній Раді в порядку винятку скасувати результати голосування за законопроект № 5164 в другому читанні і в цілому та повернути його профільному комітету (з питань свободи слова та інформації) на доопрацювання з наступним поданням його на повторне друге читання. Водночас Олена Бондаренко не бачить підстав для зміни тексту законопроекту.

 

Тим часом громадськість закликала Володимира Литвина підписати текст законопроекту № 5164, скоригований профільним Комітетом з питань свободи слова та інформації відповідно до висновку Регламентного комітету, та подати закон на підпис президенту у найближчий час.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»