ТЕЛЕКРИТИКА

Міжнародні організації виступили проти проекту щодо захисту суспільної моралі

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликають український парламент не приймати законопроект про суспільну мораль. Про це вони повідомили у своїй спільній заяві, опублікованій на офіційному сайті МФЖ.

 

На думку міжнародних організацій, законопроект представляє серйозну загрозу для свободи преси: «Цей законопроект може підштовхнути журналістів до замовчування або самоцензури. Українська влада апелює до цінностей, в односторонньому порядку покладаючи їх дотримання на медіа, з метою контролювати контент та погрожувати журналістам несумірними заходами. ЄФЖ вкрай стурбована цим законопроектом, який може призвести до такої ж ситуації, як в Угорщині, де також державний орган через нечіткі критерії може накласти суворе покарання на засоби масової інформації», - коментує президент ЄФЖ Арне Кьоніг.

 

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 7132 про внесення змін до закону «Про захист суспільної моралі», який пропонує нову редакцію закону та внесення змін до ряду профільних медійних законів.

 

Як зазначається в заяві, відповідно до законопроекту, друковані засоби масової інформації можуть бути закриті, електронні ЗМІ - втратити свою ліцензію, а доступ до веб-сайтів - заблоковано за нібито сприяння у «війні, тероризмі, інших проявах злочинної діяльності», «українофобію», «приниження чи образу нації або особистості за національною ознакою» або за «неповагу до національних та релігійних святинь».

 

У заяві наголошується, що новий контролюючий орган - Національна комісія України з питань захисту суспільної моралі - матиме повноваження для вжиття заходів щодо ЗМІ без належного судового нагляду або будь-яких попередніх оцінок цієї «моральності»: «МФЖ попереджає, що законопроект ставить свободу преси під загрозу, оскільки дискурс громадського інтересу в ЗМІ буде придушений через страх порушити "суспільну мораль" і санкцій комісії. Федерація підтримує критику ЄФЖ: довільні повноваження, надані політично контрольним органам, представляють серйозну загрозу для свободи преси», - йдеться в повідомленні.

 

Джим Бумелья, президент МФЖ, закликає парламент виступити проти  законопроекту.

 

Зазначимо також, що проти законопроекту «Про захист суспільної моралі» виступив Громадський рух «Стоп цензурі».

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Культура

Одесская киностудия объявила о начале новой эпохи

Дуся

Олега Винника обвинили в плагиате, фанаты негодуют

Популярное на ТелекритикеКультура

Как в Украине снимали фильм с любимыми актерами Тарантино, Скорсезе и Триера

Дуся

«Не хотелось пить, а придется»: Верка Сердючка анонсировала прощальный тур

Культура

4 самых ожидаемых сериала по книгам, которые трудно экранизировать

Бизнес

Современные видеорегистраторы: больше, чем просто камеры