ТЕЛЕКРИТИКА

Діаспора просить не закривати українську редакцію іномовлення НРКУ

Світовий конгрес українців (СКУ) просить українську владу скасувати рішення про припинення мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення України (ВСРУ), яка є важливим джерелом інформації для діаспори. Відповідний лист конгрес надіслав 26 травня президенту Вікторові Януковичу, прем\'єр-міністру Миколі Азарову, голові Верховної Ради Володимиру Литвину, голові Держкомтелерадіо Юрію Плаксюку.

 

У листі українська діаспора висловила свою стурбованість розпорядженням генерального директора Національної радіокомпанії України (НРКУ) Тараса Аврахова припинити мовлення української редакції ВСРУ і закликала скасувати це рішення.

 

СКУ заявив, що ВСРУ здійснює мовлення українською мовою, забезпечуючи понад 20-мільйонну українську діаспору програмами національного характеру про України та про життя українців за кордоном.

 

«Щоденно поширюючи матеріали на українську тематику, Українська редакція Всесвітньої служби радіомовлення задовольняє інформативні та духовні потреби світового українства, яке є невід\'ємною частиною українського народу, та цим самим сприяє його консолідації і формуванню в світі образу України як європейської держави з величезним інтелектуальним, науково-технологічним і освітнім потенціалом», - сказано в листі.

 

Представники діаспори також звернули увагу на ряд нормативних актів України, які стверджують необхідність задоволення національно-культурних і мовних потреб українців за межами країни.

 

Нагадаємо, 25 травня згідно з наказом про оптимізацію роботи НРКУ українська редакція ВСРУ припинила мовлення на зарубіжні країни. Натомість у рамках Дирекції інформаційного мовлення НРКУ створена редакція мовлення на закордон, яку очолив Михайло Білецький.

 

Раніше ТК повідомляла про наміри НРКУ ліквідувати українську редакцію ВСРУ. На думку генерального директора НРКУ Тараса Аврахова, ця редакція «дублює функції трьох програм Українського радіо». Водночас мовлення румунської, англійської та німецької редакції збережене.

 

Нагадаємо, з початку року ВСРУ припинила ефірне мовлення за браком коштів та залишилася тільки в інтернеті і на супутнику. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер