ТЕЛЕКРИТИКА

Герман – за декларування видатків журналістів (+ ВІДЕО)

Радник президента Ганна Герман вважає, що в Україні треба запровадити обов’язкове декларування видатків для всіх журналістів. Про це керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації президента сказала в ефірі програми «Честь имею пригласить» телеканалу КРТ сьогодні, 9 квітня 2011 року.

Після тез про здобутки нової влади, ведучий, депутат Партії регіонів, Ян Табачник запитав гостю:

«На сегодняшний день работают СМИ. СМИ работают, как хотят. При том, они начинают спекулировать на свободе слова, на ущемлении свободы слова в Украине, на ущемлении демократии. Если это зажим слова, вот хорошо: сколько изданий, телеканалов, издательств, радиостанций в Украине закрыто? Ноль. Сколько журналистов лишились работы по политическим мотивам? Ноль! А теперь зайдем с обратной стороны. Сколько телеканалов можем назвать рупором власти? Ноль. На каком канале вы не увидите представителей оппозиции? Ноль. Оппозиция с утра до вечера на всех главных кнопках страны поливает власть грязью. И это называется зажим слова?»

«Ян Петрович, знаєте, англійці кажуть: "take it easy – давайте приймайти це легко", – відповіла Ганна Герман. – Я це пережила вже.. Я жила у Варшаві, коли Польща проходила той самий шлях. І були такі самі речі із свободою слова і журналістами. Яким шляхом пішла Польща? Польща теж ввела декларацію на видатки не тільки для політиків, що треба зробити в Україні, а й для журналістів. Для журналістів була і люстрація, що треба вводити і для політиків, і  для журналістів так само була декларація видатків. І тоді було видно, чому журналіст, який їздить на дуже дорогій машині, не повинен декларувати і пояснювати, звідки вона в нього, а політик –  має? Себто, треба йти тим шляхом, free and transparent process. Тільки такий процес – відкритий і прозорий і для політиків, і для журналістів навчить нас згодом, що відповідати треба за все».
 
 


Також Ганна Герман висловила обурення стосовно нібито упередженого ставлення до нової влади організації Freedom House, котра в січні понизила Україну в рейтингу свобод. На думку Герман, звинувачення в тиску на свободу слова безпідставні: 

«Саме президент Янукович підписав закон і багато зробив для того, щоб в Україні вперше за 20 років був прийнятий закон про доступ до публічної інформації Цей закон гарантує повну прозорість кожного кроку державного чиновника, політика і самого президента. За 20 років жодний президент на це не зважився. Саме Віктор Янукович, і про це пише Андрій Коротницький, директор  Freedom House, яка знизила нам рейтинг, став ініціатором створення в Україні громадського телебачення. Законодавча база, яку Гуманітарна рада при президентові України розробила, зараз знаходиться у Кабміні, і справа стоїть лише за маленьким – Міністерство фінансів повинно дати свої рекомендації стосовно фінансування каналу, остаточно вирішити. Себто, я називаю лише три речі. "Шустер live", де повна свобода, де 65% ефірного часу віддають опозиції, а 35% – владі, на Першому державному каналі, що було неможливо при минулій владі! Закон про доступ до публічної інформації Янукович підписує, громадське телебачення Янукович ініціює і робить реальні кроки для його впровадження, а нам знижують рейтинг».

У відповідь Ян Табачник назвав журналістів «холуями»: «Это холуи, которые обслуживают своих хозяев. Я это прекрасно знаю. 85% журналистов в этой стране занимаются этим». У свою чергу, пані Герман закликала Табачника до розуміння: «Я розумію ваше обурення, але ми маємо бути добрими, Яне Петровичу. Бо ми – влада».

Нагадаємо, цього року Україну виключили з категорії вільних країн у рейтингу американської неурядової організації Freedom House. Згідно зі щорічним рейтингом демократичних прав та громадянських свобод, Україну віднесено до категорії «частково вільних країн». У 2009 році Freedom House відносив Україну до «вільних» країн.

«Репортери без кордонів» понизили позицію України в рейтингу свободи слова на 42 пункти.

Президент Віктор Янукович під час телепроекту «Пряма розмова з країною» 25 лютого заявив, що потрібно реагувати на оцінки Freedom House, «Репортерів без кордонів» та інших міжнародних неурядових організацій. «Це сигнал для органів влади для того, щоб зреагувати на ті недоліки, які є. І ми повинні завжди реагувати», - сказав він у відповідь на запитання Андрія Данилевича з ТРК «Україна». І додав, що влада повинна бути самокритичною і не будувати свою роботу на образах на несправедливі оцінки. «Якщо треба дійти до людини, у тому числі й до рейтингових установ, з ними треба працювати: роз\'яснювати, давати приклади. Якщо вони в чомусь несправедливі, помилилися - у чому причина? Не вистачало інформації, однобічно подається інформація? Давайте ми попрацюємо, щоб вона не однобічно подавалася», - сказав президент.
 
«Телекритика»

 

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»