ТЕЛЕКРИТИКА

ICTV пропонує рекламодавцям безкоштовне тестування роликів

Телеканал ICTV запускає послугу тестування рекламних роликів на предмет їхнього позитивного чи негативного сприйняття глядачами.  Про це «Телекритиці» розповів керівник департаменту маркетингу, комунікацій та аудиторій телеканалу Орест Білоскурський.

 

Технологія тестування - DART (Direct Audience Reaction Testing). Вона полягає в тому, що глядачі за допомогою спеціального приладу (потенціометру) щомиті фіксують своє ставлення до того, що їм показують. Отримувані дані обробляються спеціальною програмою та виводяться на екран комп\'ютера у вигляді графіку, де кожна крива відображає зміну емоцій певної цільової аудиторії (жінки, чоловіки, різні вікові групи тощо).  На даному етапі департамент маркетингу ICTV вивчає рефлексії респондентів у вікових групах «чоловіки 20-50» та «жінки 20-50».

 

Подібна технологія вже використовується на українському ТБ у політичних програмах, де схожі прилади фіксують реакцію аудиторії в студії.  

 

На думку керівника відділу якісницьких досліджень ICTV Юрія Погорілого, для рекламних роликів, чиє завдання - вплинути на глядача протягом кількох секунд, замір імпульсивної реакції є достатньо промовистим. Отримані дані можуть бути дуже близькими до показників реального телеперегляду. Тоді як для аналізу складнішого та довшого відео (програм тощо) потрібні фокус-групи та глибинні інтерв\'ю.

 

За словами Ореста Білоскурського, ICTV готовий тестувати ролики безкоштовно. Вигода каналу полягає в тому, щоб  до появи ролика в ротації зрозуміти, як його сприйме глядач. Та, можливо, дати певні рекомендації виробникам.  Найкращі з точки зору схвалення глядачами ролики ставитимуть на перші позиції в рекламних блоках.  Мета - якомога довше «не відпускати» глядача з каналу та, відповідно, збільшити рейтинг перегляду реклами.

 

Протягом однієї сесії в тестуванні братимуть участь близько 100 осіб. Наразі - з Києва, але в подальшому, за словами керівника відділу медіапланування та медіакомунікацій ICTV Андрія Карпінського, за потреби можливе залучення мешканців інших регіонів України.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине

Популярное на ТелекритикеКультура

«Горная женщина: на войне»: под булыжниками мостовой пусто

Дуся

Танька и Володька из одноименного шоу снялись в музыкальном клипе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине