ТЕЛЕКРИТИКА

Президент доручив Кабміну ліквідувати НЕК з питань захисту суспільної моралі

Президент Віктор Янукович в рамках адміністративної реформи видав указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», який, зокрема, передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Текст указу № 1085/2010 оприлюднений пізно увечері 9 грудня на сайті глави держави.

 

«Кабінету Міністрів України: 7) вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі», - йдеться в указі.

 

При цьому в рамках адміністративної реформи Державний комітет телебачення і радіомовлення України залишається центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом на рівні з Антимонопольним комітетом України та Фондом державного майна України.

 

Інші державні комітети реорганізовують у державні агентства або служби. Зокрема, Державний комітет України з питань науки, інновацій та інформатизації реорганізують на Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації України.

 

Указ також, з-поміж іншого, передбачає реорганізацію Міністерства транспорту та зв\'язку України і створення Міністерства інфраструктури України, на яке також покладуть функції з реалізації державної політики у сфері туризму. Замість Державної адміністрації зв\'язку створять Державну службу зв\'язку України. Очолюватиме Міністерство інфраструктури віце-прем\'єр-міністр - міністр інфораструктури.

 

Міністерство культури і туризму України реорганізують на Міністерство культури України та Державне агентство України з питань кіно. На Мінкульт покладуть функції з реалізації державної політики у сферах міжнаціональних відносин, захисту прав національних меншин України, релігії.

 

Крім цього, має бути створена Державна реєстраційна службу України, яка опікуватиметься реєстрацією юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрацією релігійних організацій, а також виконуватиме функції Міністерства юстиції у сфері реєстрації. Нагадаємо, що нині Мін\'юст, зокрема, займається реєстрацією друкованих ЗМІ, інформаційних агентств, громадських організацій і політичних партій.

 

Буде створена нова Державна служба України з питань захисту персональних даних. Її діяльність, як і Державну реєстраційну службу, контролюватиме міністр юстиції.

 

Національне космічне агентство України перейменують на Державне космічне агентство України.

 

Президент доручив Кабінету Міністрів подати у двомісячний строк в установленому порядку пропозиції про внесення змін до актів законодавства, що випливають із цього указу.

 

Нагадаємо, в травні 2010 року Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП), Індустріальний телевізійний комітет (ІТК), Незалежна асоціація мовників (НАМ), Інтернет асоціація України (ІНАУ) закликали парламент скасувати закон про захист суспільної моралі і розпустити НЕК.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Украинский блогер публично высмеял митингующих