ТЕЛЕКРИТИКА

МВС: Скарга «беркутівця» на журналіста Нового каналу не є офіційною позицією міліції

Скарга командиру полку «Беркут» Володимира Александрова з проханням порушити кримінальну справу проти журналіста Нового каналу Сергія Кутракова за п'ятьма статтями  не є позицією київської міліції і навіть самого пана Александрова. Про це ТК повідомив керівник Центру громадських зв'язків Головного управління МВС у місті Києві Володимир Поліщук.

 

За його словами, цю скаргу складав юрист, який супроводжував цю справу. «І на його думку, якщо  не має провини працівників міліції, тоді є провина журналіста. Ці юридичні питання не узгоджувались з керівництвом  київської міліції і навіть не висловлюють позицію самого Александрова», - сказав пан Поліщук.

 

Нагадаємо, у цій скарзі командир «Беркуту» просив порушити кримінальну справу проти Сергія Кутракова за хуліганство; передачу або збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави; опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу; завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину; завідомо неправдиве свідчення.

 

Як вже повідомляла ТК, скарга пана Александрова втратила юридичну силу через нову постанову про порушення кримінальної справи. Якщо раніше справа була порушена за  фактом умисного перешкоджання професійній діяльності журналіста, то тепер у суді розглядатиметься справа проти двох співробітників «Беркуту» за статтями 171 (перешкоджання професійній журналістській діяльності) та 365 (перевищення службових повноважень). Після цього юридичний відділ загону «Беркут» підготував нову скаргу, в якій вже не було  прохань відкрити провадження проти Сергія Кутракова.

 

Ця скарга сьогодні мала розглядатись у Шевченківському суді, однак, за словами Володимира Поліщука, її розгляд перенесений на 8 липня.

 

Нагадаємо, 8 квітня у приміщенні «Українського дому» кореспондент Нового каналу, виконуючи редакційне завдання, проводив зйомку сюжету про відкриття фотовиставки «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН УПА». Коли розпочалася штовханина між організаторами виставки та ВО «Свобода», Кутраков фіксував ці події на камеру, «у зв'язку з чим охоронці, перешкоджаючи законній професійній діяльності журналіста, насильно виштовхали кореспондента телеканалу із коридору службового виходу, завдавши йому при цьому тілесних ушкоджень». У квітні 2010 року Новий канал подав  заяву до прокуратури щодо дій приватної охорони в Українському домі та бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Игорь Тарнопольский: «Ж*па» – реальное положение вещей. Воровство – наша действительность»

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Игорь Тарнопольский: «Ж*па» – реальное положение вещей. Воровство – наша действительность»

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Культура

Почему возвращение «Твин Пикса» на экраны стало главным событием телесезона