ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада просить Концерн РРТ припинити увімкнення передавачів ТВі. Канал протестує, Янукович вимагає розібратися

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов просить Концерн РРТ припинити введення в експлуатацію передавачів каналу ТВі. Про це йдеться у листі від 23 червня за підписом пана Манжосова до гендиректора Концерну Анатолія Антоненка, копія якого є в редакції ТК.

 

Володимир Манжосов посилається на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 червня, якою задоволено в повному обсязі позовні вимоги телеканалів групи «Інтер» до Нацради і скасовано результати січневого конкурсу на вільні частоти. Як стало відомо Нацраді, ТВі розпочав увімкнення своїх передавачів у Дніпропетровську і Сімферополі.

 

 

Натомість телеканал ТВі наголошує, що голова Національної ради незаконно просить Концерн РРТ перешкодити розповсюдженню інформації телеканалу ТВі, оскільки рішення суду не набрало законної сили (його оскаржують в апеляції ТВі і 5 канал). «Лист Манжосова, у якому він посилається на рішення, що не набрало законної сили і вимагає припинити ефірне мовлення каналу ТВі, є цензурою», - ідеться в заяві каналу.

 

У зв'язку із цим генеральний директор ТВі Микола Княжицький та головний редактор Віталій Портников звертаються до президента Віктора Януковича з відкритим листом, у якому просять зупинити «незаконне відключення нашого каналу від ефірного мовлення, яке здійснюється під тиском голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова».

 

Наводимо текст відкритого листа повністю:

 

«Шановний пане Президенте!

 

Колектив телевізійного каналу «ТВі» просить Вас зупинити незаконне відключення нашого каналу від ефірного мовлення, яке здійснюється під тиском голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манджосова. Ми вже зверталися до Вас з закликом не допустити тиску на судові інстанції головою СБУ, членом Вищої ради юстиції і власником, за його словами, телевізійного холдингу «Інтер» Валерієм Хорошковським. Однак, судове рішення, згідно з яким канал «ТВі» та «5 канал» залишаються без ефірних частот, які вони отримали за результатами конкурсу, не вступило в силу. Ми та наші колеги у встановленому законодавством порядку оскаржили це рішення.

 

Незважаючи на це, не чекаючи судового розгляду, голова Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення вимагає від концерну РРТ зупинити наше ефірне мовлення у багатьох містах України, де ми вже працюємо. Ми розглядаємо ці дії як недопустимий прояв чиновницького свавілля та порушення діючого законодавства. Голова Національної ради не може приймати одноосібних рішень. Національна рада не вправі підміняти собою судові інстанції. Концерн РРТ не повинен виконувати незаконних розпоряджень. Ми не хочемо бути свідками та жертвами справжнього параду беззаконня, який направлений проти нашого телеканалу. Дії чиновників називаються одним простим словом - ЦЕНЗУРА. Саме так український закон визначає протидію розповсюдження інформації зі сторони органів державної влади.

 

Пане Президенте! Ви не раз стверджували, що будете гарантом свободи слова в нашій країні. Ми не вимагаємо від Вас неможливого, ми просто вимагаємо захистити український закон і наш колектив від демонстративного самовдоволенного свавілля. Ми впевненні, що Ви прислухаєтеся до наших слів.

 

Директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький

Головний редактор Віталій Портников»

 

У відповідь президент України Віктор Янукович доручив відповідним посадовцям вивчити ситуацію, що склалася довкола телеканалу ТВі, і врегулювати конфлікт з повним дотриманням чинного законодавства. Про це повідомила заступник глави Адміністрації президента - представник президента в Конституційному Суді Олена Лукаш, яку цитує «Обком» з посиланням на УНІАН.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором