ТЕЛЕКРИТИКА

Олександр Ткаченко оголосив на «1+1» тиждень демократії (ОНОВЛЕНО)

Генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко оголосив наступний тиждень у ТСН - «тижнем демократії». Про це він сказав на зустрічі з колективом інформаційної служби, предметом обговорення на якій став відкритий лист колективу ТСН проти цензури.

 

Протягом тижня з 11 травня Ткаченко сам безпосередньо керуватиме ньюз-румом, а планування проводитиме не раз на тиждень, як було раніше, а щодня. Ткаченко це аргументував тим, що у нього самого є багато запитань до деяких журналістів стосовно журналістських стандартів. 

 

Також на зустрічі обговорювалися вимоги журналістів, зокрема необхідність зустрічі з власником «1+1» Ігорем Коломойським.

 

Крім того колектив вимагав, щоб генеральний директор перестав втручатися у редакційну політику ТСН, зокрема дзвонити перед виходом новин з вимогами до сюжетів. Прозвучала й пропозиція створити журналістську раду, яка не знайшла підтримки у Ткаченка.

 

З приводу сюжету, який вийшов у «ТСН. Підсумки» 2 травня, начитаного невідомою людиною, пан Ткаченко сказав, що це був редакційний матеріал. «Якщо ще раз буде такий випадок, я особисто начитаю текст сюжету і беру за нього відповідальність», - сказав Ткаченко. На запитання, чи розповсюджуються на редакційні матеріали стандарти журналістики, як на авторські сюжети журналістів ТСН, Ткаченко відповів, що не розповсюджується, оскільки це «редакційна думка».

 

Генеральний директор «1+1» зауважив, що не хотів би, щоб журналісти проводили зустрічі з політиками в ньюз-румі. «Зустрічайтеся з ними в кафе, яких достатньо в цій будівлі», - сказав він.

 

Ткаченко  не пристав на пропозицію співробітників ТСН, щоб  відбулася ротація тем для журналістів, але погодився провести це в якості експерименту. Це означає, що журналіст, який, наприклад,  постійно висвітлював події з парламенту чи Кабміну, зможе зробити сюжети на інші теми.

 

Журналісти запитали генерального директора, чи погоджується він з тим, що була цензура і тиск, він сказав що «цензури не було, є питання щодо стандартів, які ми спробуємо зняти протягом спільної роботи наступного тижня». Ткаченко залишився при своїй думці, що все ж деякі журналісти мають особисті політичні симпатії і навів  конкретні приклади.

 

На запитання, чому він звільняє Максима Шиленка, Ткаченко відповів, що вони не зійшлися у думках з приводу того, як мають робитися новини. Запитання про ймовірне звільнення Наталі Мосейчук він переадресував до самої Мосейчук.

 

На зустрічі також йшлося про те, щоб проти підписантів відкритого листа не застосовувалися репресії і вони не були звільнені з роботи. «Репресій не буде», - сказали  головний редактор інформаційної служби «1+1» Олексій Рогатнік та Олександр Ткаченко. «А гарантувати, що не буде звільнень чи реорганізації, не можу. Все буде в межах чинного законодавства», - зауважив Ткаченко.

 

Прес-служба «1+1» вважає, що тепер конфлікт можна вважати вичерпаним.

 

«За результатами зустрічі конфлікт можна вважати вичерпаним. Журналісти ТСН погодилися із керівництвом у тому, що не слід вважати впровадженням цензури звичайні робочі зауваження з боку редакторів, які мають відношення до професійної якості матеріалів. Зі свого боку, підписанти відкритої заяви залишають за собою право і надалі  робити публічні виступи в ситуаціях, коли зовнішнє втручання у свою роботу вони вважатимуть цензурою», - ідеться в офіційному пост-релізі.     

 

Нагадаємо, в ньюз-румі «1+1» сьогодні, 7 травня, мала відбутися спільна зустріч колективу новин з Ганною Герман та Олександром Ткаченком, однак Ганна Герман на другу зустріч з ТСН не прийшла.

 

Предметом обговорення на зустрічі став відкритий лист журналістів ТСН, в якому вони звинуватили особисто Олександра Ткаченка у запровадженні цензури на каналі.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором