ТЕЛЕКРИТИКА

Блогер Володарський звернувся з відкритим листом до Януковича

Блогер та художник Олександр Володарський звернувся з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича як «колишній в\'язень Лук`янівського СІЗО, звинувачений за статтею 296 ч.2 "Групове хуліганство"».

 

У листі він наводить численні приклади порушень прав людей, що перебувають у камерах СІЗО. «Мені запам\'яталася одна з фраз слідчого, сказана у відповідь на прохання надати мені можливість зв\'язатися з адвокатом: "Ти не в Європі, тут у тебе немає жодних прав"», - зазначає Володарський.

 

Він наголошує: умови перебування у СІЗО часто призводять до серйозних загроз для здоров`я ув\'язнених. Також пан Володарський звинувачує у корупції кількох адвокатів, слідчих та правозахисників.

 

У своєму листі блогер просить змінити умови життя в`язнів, аби це вплинуло на спад рівня злочинності:

 

«Вікторе Федоровичу, євроінтеграція починається не з економіки і не з розкриття кордонів. Вона починається з поваги до людей, до їх базових прав і потреб. Вона починається зі справедливості».

 

«Дозвольте нам поважати свою країну»,- звертається до президента Олександр Володарський.

 

З повним текстом листа можна ознайомится тут.

 

Олександра Володарського затримали 2 листопада 2009 року. Цього дня він разом із  партнеркою влаштували перформанс біля стін Верховної ради. В рамках акції учасники імітували статевий акт. Таким чином пан Володарский,за його словами, намагався «привернути увагу суспільства до нетерпимого стану масових порушень прав людини в Україні, що мають місце як внаслідок ганебного законодавства, так і завдяки бездарній та непрофесійній роботі Національної експертної комісії з питань суспільної моралі». 

 

Володарському інкримінували хуліганство, вчинене групою осіб (стаття 296-2 Кримінального кодексу України). Після розгляду справи, що відбувся 4 листопада 2009 року в Печерському районному суді, його доправили до Лук`янівського СІЗО, де протягом двох місяців тримали під вартою на час слідства.

 

18 грудня 2009 року блогера звільнили на поруки. За словами Володарського, паспорт йому не повернули, мотивуючи це тим, що він може поїхати до Німеччини.

 

7 квітня відбулося перше, після повернення справи з апеляційного суду, засідання Печерського районного суду під головуванням судді Підпалого В.В., на якому були відхилені всі клопотання щодо дорозслідування справи. Наступне засідання призначено на 19 квітня, на 14.30.

 

«Телекритика»

 

Фото -www.rabkor.ru

 

 

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Популярное на ТелекритикеДуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Дуся

Мишель Андраде и Никита Ломакин были парой

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы