ТЕЛЕКРИТИКА

Новий канал готує заяву до прокуратури щодо інциденту в Українському домі (+ВІДЕО)

Новий канал готує заяву до прокуратури щодо дій приватної охорони в Українському домі та бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента Сергія Кутракова. Про це ТК дізналася від шеф-редактора новин Нового каналу Михайла Шаманова. Він зазначив, що нині юристи вивчають обставини інциденту і протягом дня вирішать, до якого саме відділення  прокуратури звертатимуться.

 

Претензії Нового каналу стосуються конфлікту, що виник напередодні, 8 квітня 2010 року в київському Українському домі під час прес-конференції з нагоди відкриття виставки «Волинська різня - польскі і еврейскі жертви ОУН-УПА».

 

Як розповів сам Сергій Кутраков, під час заходу журналісти опинилися в епіцентрі конфлікту між представниками охорони виставки, міліції  та активістами Всеукраїнського об`єднання «Свобода».

 

«Учасники акції кричали і кидали в організаторів заходу книжки. Після цього зреагувала охорона у штатському і почала виводити порушників порядку, - розповідає журналіст -  Одного з них схопили за руки і потягли сходами на перший поверх. Ми з оператором супроводжували цю процесію. Коли охорона з затриманим проходила двері тамбура біля службового входу, ми рушили слідом. У цей час представники охорони зупинилися, розвернулися і почали завдавати ударів по камері оператора. Щоб зберегти техніку, він відразу ж вийшов із приміщення».

 

За словами пана Кутракова, йому намагалися завдати болю: «Охоронець почав виштовхувати мене за двері та  затис  праву руку і праву ногу дверима. Інший натиснув пальцем на моє око. Поряд за їхніми діями спостерігали  два міліціонери в формі. Помітивши, що мене сильно затисли, один із міліціонерів  звернувся до мене і запропонував витягти ногу з дверей. На питання, чому він не втручається у перебіг подій, той відповів, що не має уявлення, хто є нападники. Аналогічне питання ми поставили його колезі. Той сказав: "Ідіть на прес-конференцію, другий поверх"».

 

З відео можна ознайомится тут.

 

Сергій Кутраков переконаний: у цій ситуації  порушено його права як співробітника ЗМІ.

 

З ним погоджується Михайло Шаманов. «Зафіксовані на відео дії  свідчать про бездіяльність працівників МВС. Сергій Кутраков тримав у руках мікрофон Нового каналу, і було явно, що той  є журналістом, - обурений пан Шаманов -  Крім того, представник ЗМІ, до якого застосували фізичну силу під час конфліктної ситуації,  звернувся до представника міліції з проханням втрутитися в ситуацію. І отримав абсолютно абсурдну відповідь».  

 

Шаманов нагадав: 25 березня  Міністерство внутрішніх справ видало наказ №88 «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації», який  вимагає від керівників міліції дій для забезпечення безпеки журналістів та поліпшення роботи з медіа.

 

Як наголосив Шаманов, журналісти Нового каналу обурені реакцією представників МВС. Зокрема, йдеться про репліку заступника начальника прес-служби Головного управління МВС міста Києва Володимира Дмитренка, який у коментарях Новому каналу  зазначив: «А журналістам треба порадити не опинятися у певний час в певному місці, щоб не було проблем з міліцією. Они лезут, а потом жалуются, что их побили. Так вы не лезьте - вас бить не будут».

 

«Ми відправляли журналіста не в гарячу точку, а на виставку в Український дім», - нагадує шеф-редактор Нового каналу.

 

ТК намагалася взяти коментар у Володимира Дмитренка. Він скерував журналіста до матеріалів сайту МВС.

 

Як писала ТК, 8 квітня представники міліції взяли під варту спортивного коментатора «Поверхность Спорт ТВ» Ігоря Мірошниченка, журналіста газети «Свобода» Андрія Мохника та ще кількох представників «Свободи» і доправили їх до Шевченківського РВВС. Того ж дня головне управління МВС України розповсюдило повідомлення, в якому йшлося про те, що під час затримання працівники міліції не знали, що Ігор Мірошниченко є представником ЗМІ. Учора також відбулося закрите засідання Шевченківського районного суду міста Києва. Після розгляду справи, о третій ранку 9 березня журналіста і ще 12 затриманих відпустили, не пред'явивши звинувачень. У коментарях ТК Ігор Мірошниченко заявив, що планує оскаржувати заву МВС у суді - як журналіст і як представник «Свободи».

 

«Телекритика»

 

 

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц