ТЕЛЕКРИТИКА

Повноважними членами Нацради залишилися лише Мокріді, Головатенко та Мудрак

18 березня 2010 року остаточно закінчилися повноваження ще двох членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка та Юрія Плаксюка, яких було  призначено Верховною Радою України 18 березня 2005 року (постанови №№ 2499-ІV, 2500-IV). Відтак повноважними членами Національної ради залишилися лише Тетяна Мокріді, Оксана Головатенко та Лариса Мудрак.

 

Закон про Національну раду передбачає чітку процедуру обрання членів Національної ради народними депутатами, нагадує Інститут медіа права у роз'ясненні, надісланому на адресу ТК.

 

Як переконані медіаюристи, стаття 5 Закону встановлює, що спочатку Верховна Рада України повинна ухвалити постанову про припинення повноважень членів Національної ради. Не пізніше ніж за три дні після цього, Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації має оприлюднити через ЗМІ оголошення про відбір кандидатур на посаду членів Національної ради та направити його депутатським фракціям і групам у Верховній Раді України.

 

Пропозиції щодо кандидатур членів Національної ради подаються депутатськими фракціями та всеукраїнськими об'єднаннями громадян у галузі діяльності засобів масової інформації протягом 21 дня з моменту публікації оголошення про конкурс. Далі Комітет з питань свободи слова має 14 днів на обговорення кандидатур і внесення відповідного подання по кожному кандидату на розгляд Верховної Ради України. Лише після цього кандидатури можуть бути розглянуті у сесійній залі. Верховна Рада України голосує в послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням.

 

Закон визначає, що призначення нових членів Національної ради має відбутися протягом двох місяців з дня припинення повноважень членів Національної ради. Якщо Верховна Рада України не може за результатами конкурсу призначити усіх членів Національної ради, тоді провадиться повторна процедура відбору, починаючи з оголошення конкурсу Комітетом з питань свободи слова.

 

«Таким чином, закон обмежує можливості народних депутатів призначати нових членів Національної ради  без залучення громадськості принаймні до висунення кандидатур та публічного обговорення. Якби така ж процедура діяла для міністрів, очевидно не всі б отримали свої портфелі в Уряді Азарова. Чинна редакція Закону про Національну раду була ухвалена у березні 2005 року. Члени Національної ради Шевченко та Плаксюк були поспіхом призначені в той момент, коли новий закон з новою процедурою був вже ухвалений, але ще не підписаний Президентом України», - ідеться в тексті документу, складеному юристами ІМП.

 

Також вони зазначають, що за законом попередня четвірка від Верховної Ради України має бути замінена повністю - жоден з призначених раніше членів не зможе бути переобраним. Так, Віталій Шевченко та Юрій Плаксюк не можуть обиратися, оскільки це суперечить положенню Закону про те, що «одна і та сама особа може бути повторно призначена членом Національної ради лише один раз». Тоді як членству Віктора Понеділка й Тетяни Лебедєвої    перешкоджають інші положення про те, що «Членом Національної ради може бути призначений громадянин України з числа кваліфікованих фахівців.., які... на момент призначення не досягли встановленого законом пенсійного віку». Таким чином без зміни закону перепризначення будь-кого з парламентської четвірки членів Національної ради не можливе.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»