ТЕЛЕКРИТИКА

Суд заборонив «боржникам» Лебедєвій та Понеділку брати участь у засіданнях Нацради

Сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримала постанову про відкриття виконавчого провадження Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві. Про це на брифінгу Нацради повідомив заступник голови Нацради Юрій Плаксюк.

 

Постанову винесено у зв'язку з ухвалою Київського адміністративного суду від 23 лютого 2010 року, прийнятою на забезпечення позову компанії «Музика ТВ» (група «Інтер»).

 

Згідно з текстом документу,  Лебедєвій Т.Я. і Понеділку В.І. заборонено здійснювати повноваження члена Нацради, приймати участь у засіданнях Нацради і підписувати документи та вчиняти будь-які дії від імені Нацради до набрання рішення у даній адміністративній справі законної сили.

 

У постанові члени Нацради Тетяна Лебедєва та Віктор Понеділко фігурують як «боржники».

 

Віктор Понеділко на брифінгу назвав дану постанову наслідком тої «війни, яку сімейство Хорошковських веде з Нацрадою». Метою даної «війни», за словами Понеділка, є те, що «Інтер» на останньому частотному конкурсі хотів «забрати усе собі», проте Нацрада прийняла рішення на користь кількох компаній - зокрема ТРК «ТелеРадіоСвіт» (ТВі), ТРК НБМ та «Експрес-інформ» (5 канал), ТОНІС, ММЦ-СТБ, Новий канал, а також кількох компаній медіагрупи «Інтер» -  «Київтелемонтаж» («Мегаспорт»), «Служба інформації» (НТН), ІВК (К2), «Кіно-ТВ» (Ентер-фільм).

 

Як приустив пан Понеділко, даний судовий позов мав на меті заблокувати проведення засідання 24 лютого 2010, проте воно і так не відбулося: новопризначеного члена Нацради Ларису Мудрак госпіталізовано, відтак, регуляторний орган знову не мав необхідної кількості голосів для прийняття рішень.

 

За словами Юрія Плаксюка, згідно з Конституцією України  та Законом України «Про Національну раду України з питань телебачення  і радіомовлення» члени Національної ради призначаються на посади і звільняються з посад лише Указами Президента України та Постановами Верховної Ради України. Отже, оскільки Лебедєву та Понеділка було призначено на посаду Верховною Радою, то і зняти з посад своїх членів може тільки парламент. Він також додав, що Верховна Рада України уже виносила на розгляд постанову про звільнення Понеділка і Лебедєвої з посади члена Національної ради, але вона набрала лише 2 голоси замість необхідних 226.

 

Віктор  Понеділко зауважив, що відповідно до чинного законодавства, він має 7 днів  на добровільне виконання  постанови виконавчої служби. У ці сім днів він може  цілком законно працювати на своїй посаді та обдумувати, як вчинити далі.

 

«Якщо ми говоримо про закон і Конституцію, то там написано, що ніхто не має права  виконувати злочинні рішення та накази. І я можу трактувати це як злочинні рішення. Я можу трактувати це як тиск, системний тиск на Нацраду», - наголосив він.

 

Заступник голови Нацради Юрій Плаксюк наголосив, що юридична служба Нацради неодмінно готуватиме оскарження даної постанови. Проте «боржникам» Лебедєвій та Понеділку не надано ані копій позову, ані тексту судової ухвали.

 

ТК звернулася з проханням про офіційний коментар до генерального продюсера телеканалу «Музика ТВ» Юрія Молчанова й очікує на відповідь.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно