ТЕЛЕКРИТИКА

Затверджено нову редакцію «Методики розрахунку розмірів ліцензійного збору»

На засіданні 24 червня 2009 року Національна рада затвердила нову редакцію «Методики розрахунку розмірів ліцензійного збору».

 

За словами члена Національної ради Тетяни Лебедєвої, яка очолювала робочу групу з розробки методики, «зроблено дуже багато для поліпшення діяльності телерадіоорганізацій і зменшення фінансового тиску на них у теперішніх складних ринкових умовах». Зокрема, розроблено два різні коефіцієнти для телебачення і радіомовлення, оскільки фінансові показники двох галузей індустрії суттєво різняться.

 

Як і в дійсній методиці, залишаються преференції для державних ТРО та виробників дитячих програм. Крім того, запроваджуються пільги для виробників суспільно-важливих програм, а також для тих компаній, які працюють без порушень (не мають попереджень Нацради). 

 

Щоправда, тепер в розрахунках використовується не неоподатковуваний мінімум доходів громадян - показник, який враховується при розрахунку ліцензійних зборів і який фігурував у попередній методиці, а мінімальний розмір заробітної плати.

 

Перший заступник голови Національної ради Андрій Мирошніченко на сьогоднішньому брифінгу зазначив, що нова методика буде застосовуватися лише після погодження Міністерством фінансів та затвердження Кабінетом Міністрів України. Також він зауважив, що є певна «гра на випередження» між документом, який нині ухвалила Нацрада та законопроектом Володимира Ландіка - обидва документи на зменшення фінансового тиску на мовників, а конкуренція зумовлена не різницею в підходах, а тим, що кожна з гілок влади користується доступним їй інструментарієм. На пропозицію члена Нацради Тетяни Мокріді, Нацрада вирішила скерувати розроблену «Методику...» не тільки до Кабінету міністрів на погодження, а й до профільного Комітету Верхоної Ради з метою узгодження дій між законодавчими та виконавчими органами влади.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц