ТЕЛЕКРИТИКА

Василь Ілащук боротиметься за національний телепростір, закриваючи Гордона і запускаючи історичні мультики

Український телевізійний простір за роки незалежності так і не став національним, вважає виконувач обов’язків президента Національної телекомпанії України Василь Ілащук. Про це він заявив, виступаючи 20 серпня на секції, присвяченій співпраці діаспорних ЗМІ з українськими, що відбулася в рамках IX Світового конгресу українців у Києві.  
 
«Це сумно, тому що інколи доводиться зустрічатися з такими речами, яких би вже не мало бути в Україні, - сказав пан Ілащук. - Попередня влада нашої країна назвала національними консерваторії, оркестри, радіо, університети, а слова «націоналізм» надзвичайно боялася. Чому? Адже людина, яка вболіває за свою націю, не повинна боятися цього слова».
 
У якості прикладу боротьби за український національний телепростір Василь Ілащук навів зняття з ефіру Першого національного програми Дмитра Гордона. За його словами, «ця людина, цинічно насміхаючись, принижувала все, що в Україні є українським».
 
«Він у кадр запрошував виключно російських або російськомовних «царків», – сказав Василь Ілащук, – які так само насміхалися над усім українським. Зокрема Михайла Добкіна. Якби ви знали, скільки потім було ґвалту і крику у ЗМІ. Мені навіть не хотілося давати відповідь на цинічні звинувачення, що це, мовляв, наступ на російську мову. Хто тільки не захищав Дмитра Гордона, навіть перший Президент України Леонід Кравчук».  
 
Відповідаючи на запитання представників діаспорних ЗМІ з Австралії, Канади, Польщі, Казахстану і Сербії, Василь Ілащук зазначив, що з 1 вересня Перший національний мовитиме й через супутник, і тепер його зможе побачити більша кількість закордонних українців. Він також додав, що незабаром в ефірі з’явиться новий анімаційний проект «Легенди України» – дитячі мультфільми, які розповідатимуть про українську історію. Транслюватимуться вони перед вечірніми новинами о 20.55.
 
«Ми будемо просто робити свою справу – націоналізувати український медіа простір», – сказав Василь Ілащук. 
 
«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»