ТЕЛЕКРИТИКА

Наталія Катериненко позивається до каналу UBC через невиплату зарплатні

Журналістка Наталія Катериненко, донедавна – авторка проекту «Art-Мані», що транслювався на Українському бізнес-каналі (UBC), подала позов на телеканал до Дніпровського районного суду міста Києва.
 
Наприкінці грудня 2007 року їй оголосили, що щотижневу 15-хвилинну програму, яка виходила з вересня 2007 року, буде закрито через «невідповідність професійному рівню каналу», і запропонували написати заяву про звільнення за власним бажанням. Рішення позиватися до каналу Наталія Катериненко прийняла після того, як керівництво відмовилося сплатити їй компенсацію. Спершу, під тиском Медіа-профспілки, топ-менеджмент дав згоду виплатити гроші, проте потім знову відмовився. Крім того, попри те, що програма виходила в ефір і в січні 2008 року, Наталії виплатили лише половину зарплатні.
 
«Для мене в цій історії головне – не гроші, а принцип. Я хочу захистити свою гідність. Також мені цікаво, як наш суд зможе захистити права журналістів», - сказала «Телекритиці» Наталія Катериненко.
 
Генеральний продюсер каналу UBC Світлана Коляда здивувалась, почувши від «ТК», що Наталія звернулась до суду. «За що ми повинні їй виплачувати компенсацію? – каже пані Коляда. – По-перше, вона не звільнена, відповідного наказу немає, заяви – також. По-друге, її не скоротили, просто проект, із яким вона не впоралася, закрили. У нас бізнес-канал, а вона має освіту мистецтвознавця, а не телевізійну. Для неї у нашому форматі немає роботи. Я навіть не знаю, з якого приводу вона подала до суду».
 
На запитання про те, чому у січні Наталія Катериненко отримала лише половину зарплатні, Світлана Коляда відповіла, що в цьому місяці було зроблено лише два випуски програми замість чотирьох. «Свою зарплату, яку вона має отримати за законом, вона отримала. А преміальні їй не виплачені, бо немає за що їх платити – вона зробила лише дві програми, а з 25 січня взагалі не ходить на роботу. Ми надсилали їй телеграму, телефонували, але вона не відгукнулася. Думаю, це її амбіції та особиста образа. Вона може подавати скаргу хоч до ООН, а я її можу звільнити за прогули», – сказала генпродюсер UBC.
 
 «Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»